Amikor melegszendvicset sütünk, lehet, hogy nem figyelünk oda minden apró részletre, hiszen csak egy gyors, könnyű vacsorát szeretnénk összedobni az otthon éppen fellelhető alapanyagokból. Pedig megéri egy kicsit foglalkozni ezekkel a részletekkel, ugyanis rajtuk múlik, hogy a melegszendvicsünk egy egyszerre ropogós és szaftos, sajtosan olvadozó csoda lesz, és nem egy elázott, puha, málladozó kenyérhalom. Nézzük a legfőbb hibákat!
A gelériában megnézheted az összes bakit:
5 hiba, ami a ropogós melegszendvicset szottyossá teszi
Nem megfelelő pékáru: Nem minden péktermékből lesz jó melegszendvics, ezért nem feltétlenül érdemes bármit megmenteni ilyen módon az enyészettől. Maradjunk a kenyérnél, ha ropogós szendvicset szeretnénk, vastagabb héjú szeleteket használjunk, és arra is figyeljünk oda, hogy ne legyen túl száraz a kenyér belseje. A bolti kenyerek sajnos nem pirulnak annyira meg, gyakran puhák maradnak.
Túl sok szósz: Meg kell találnunk az egyensúlyt a melegszendvics esetében, ugyanis a szósz mennyiségétől függ, hogy mennyire lesz szaftos a kisült végeredmény. Ha nincs elég, a kenyér kiszárad, ha túl sok van, már azelőtt elázik, hogy a sütőbe tennénk. Érdemes úgy megkenni, hogy a szósz olyan vastagságban legyen a szeleten, mint egy átlagos kenőkés pengéje.
Túl sok sajt: Hasonló szabályok mentén szórjuk a sajtot is: darabolt vagy szeletelt helyett inkább kerüljön a kenyerekre reszelt sajt, ami ne szerepeljen olyan durva mennyiségben, hogy teljesen ráolvadjon a szeletek egészére. Ilyenkor ugyanis a szendvicseknek esélyük sincs ropogóssá válni, az aljuk és a közepük teljesen puha marad.
Alacsony hőmérséklet: Viszonylag gyors étel a melegszendvics, ezt pedig elsősorban a magas hőmérsékletnek köszönheti. Amikor betesszük a sütőbe, a kenyér rögtön elkezd pirulni a forró tepsin, a sajt azonnal olvadni kezd: nincs idő a párolódásra, ami végső soron a mállott állagot eredményezné. Süssük szendvicseinket 200-220 fokon, majd pirítsunk rá külön a tetejükre az utolsó pár percben.
Nem megfelelő sütőedény: Minden anyag más mértékben vezeti a hőt, máshogyan adja azt át a rajta elhelyezkedő ételnek. Egy melegszendvics esetében a legjobb választás a fém tepsi, ami gyorsan felmelegszik, és a sütőben forró is marad. Kerüljük az üveg és kerámia sütőedényeket, és inkább ne használjunk sütőpapírt.
Pórbáld ki az okosságokat az alábbi recepteknél:
Zapiekanka, a lengyel melegszendvics
A zapiekanka (vagy többes számban zapiekanki) talán a legnépszerűbb lengyel gyorskaja, amivel biztos mindenki találkozott már, aki megfordult az ország valamely nagyvárosában. Bár sok ...
Pizzaszendvics
Ha szeretitek a pizzát, akkor ezt a mozzarellás-paradicsomszószos-pepperonis-sonkás-szalámis melegszendvicset mindenképp ki kell próbálnotok – így fest nálunk egy nagyon extrás ...
Retró sonkás melegszendvics
Bár a túl sok konyhai ketyere fölösleges, egy valódi NDK-s melegszendvicssütő minden háztartásban jól jön. Retró sonkakrémes melegszendvicset például csak ilyen csodamasinával lehet ...
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Még több konyhai tanács, amit érdemes megfogadni: