Megható ötlet: sose esznek többé egyedül a kirekesztett diákok a suli ebédlőjében?

Vége az amerikai filmekben sokat látott, magányosan ebédelő, kirekesztett tinik kínszenvedésének? Lehet! Egy terror alatt tartott diák besokallt, és kitalált valamit.

Az új okostelefon-alkalmazás segítségével, melynek neve "Sit with us" (magyarul kb. "Ülj le hozzánk") minden magányos és éhes diák megtudhatja, melyik asztalnál várják szeretettel, hogy velük étkezzen.

Már a Grease c. musicalban is előkerült a téma...

Az appon a diákok kinevezhetik magukat "nagykövetnek" (ambassador), és asztaltársakat hívhatnak saját nyílt ebédjeikre a suliban, az aktuális esemény pedig értesítést küld annak a telefonjára, aki használja az appot, és épp társaságot keres.

Az alkalmazást amúgy Natalie Hampton, egy 16 éves amerikai diáklány tervezte (!), miután hetedikes korában végig egyedül kellett ebédelnie, és tűrni a többi diák megaláztatását.

Azóta másik suliba jár, sok barátja is lett, az app segítségével pedig sorstársain szeretne segíteni, mert hogy elég sokan vannak - gondoljunk csak az amerikai tinifilmekre, ahol a menő brigád folyton terrorizálja és alázza a kevésbé elismert körökből való diákokat.

Ergo Natalie ötlete komoly szociális és pszichológiai problémát vet fel, nem csupán egy magányos ebédről szól, és ahogy mondja, egyik lényege, hogy

teljesen privát - mivel a telefonodon keresztül intézed, senki másnak nem kell tudnia, hogy használod

És mindig tudod, hogy az az asztal, amelyik meghívott, sosem fog elutasítani.

Így néz ki a "Sit with us" applikáció

Kiemelten fontos, hogy a menőnek számító véleményvezér diákok is kiálljanak a kirekesztő, terrorizáló viselkedés ellen az iskolákban, ezért 2012/2013-ban New Jerseyben több mint 50 középiskola bízta meg különféle közösségi média eszközök használatán keresztül ezen diákjait,hogy fellépjenek "gyengébb" diáktársaik terrorizálása ellen, és a dolog sikeres volt: 30%-os csökkenést láttak a konfliktusok számát tekintve.

Natalie elmondta, hogy mióta(kb. egy hete)elindult az app, máris rengeteg pozitív visszajelzést kapott, egyre több az olyan nyílt ebéd, amit a felhasználók eseményként létrehoznak, hogy meghívjanak minden magányos jelentkezőt, szóval jó irányt vett a dolog.

HAJRÁ!

Ezeket olvastad már?

cikkforrás huffington, fotó tomandlorenzo

Címlapról ajánljuk