A hideg hónapokban a szervezetünk fokozottan ki van téve a különböző felsőlégúti megbetegedéseknek, legyen az influenza vagy egy könnyebben átvészelhető, de azért bosszantó megfázás. Éppen ezért ilyenkor, ha elkapunk valamit, sokkal lazábban állunk hozzá, ami ahhoz vezethet, hogy nem kúráljuk ki magunkat megfelelően. Így, egy egyszerű lefolyású betegségből is egykettőre kialakulhat mandula-, arcüreg- vagy akár középfülgyulladás is.
Ezt elkerülendő vegyük sorra a legáltalánosabban elkövetett hibákat, amiket akkor vagyunk hajlamosak elkövetni, ha náthásak vagyunk!
Nézd meg a galériában, hogy mitől lesz rosszabb a náthád
1.) Azt állítjuk, hogy minden rendben
Ha azt mondogatjuk magunknak – és a környezetünknek –, hogy ez csak egy semmiség, és hogy minden fejben dől el, azzal nagy károkat okozhatunk. Ilyenkor ugyanis ugyanúgy folytatjuk a mindennapi tevékenységeinket, amivel nemcsak hogy másokat is megfertőzhetünk, de agyonhajszolhatjuk magunkat, így rontva a tüneteinken.
2.) Nem alszunk eleget
Tény, hogy amikor orrdugulás vagy torokfájás kínozza az embert, nem egyszerű elaludni, pedig ha betegek vagyunk, különösen fontos a pihenés. Ha ugyanis nem tud a szervezetünk megfelelően regenerálódni, annak az immunrendszerünk láthatja kárát. És mint tudjuk, ha nincs erős immunrendszerünk, azzal számos betegségnek megágyazunk.
3.) Nem megfelelően hidratálunk
Szinte már mindenki kívülről fújja, hogy a betegségekre a legjobb gyógyír az elegendő pihenés és a megfelelő folyadékbevitel. Ennek ellenére hajlamosak vagyunk megfeledkezni ezekről. Az alvásra már kitértünk, de nem kevésbé fontos a folyadékháztartásunk egészséges szinten tartása sem. Fogyasszunk sok vizet, gyógyteát, illetve alapléből készült, friss leveseket! Ezeknek köszönhetően a fertőzések hamarabb elmúlhatnak és kevésbé viselik majd meg a szervezetünket.
5.) Stressz-faktor
A stressz az életünk számos területére hatással van – a krónikus változat még a betegségek tünetein is ronthat, illetve időben elnyújthatja azokat, mivel befolyásolja a hormonháztartásunkat. Éppen ezért, amikor betegek vagyunk különösen ajánlott egy kicsit befelé is figyelni, különböző stresszenyhítő technikákat alkalmazni, például meditálni.
Szerző: Szabó Anna
Még több az egészségről: