Kipróbáltuk Huszár Krisztián és Bereznay Tamás húsmennyországát a Lánchídnál

Egy vadiúj nyitásról számolunk be, ráadásul egy olyan bisztró kapcsán, ami nem halad a fősodorral. A konyha irányítását két kiváló séfre bízták, soha rosszabb meglepetést az új évre!

Meat Boutique – egy sokszor irányt váltó étterem volt a Lánchíd utcában, kezdetben erős húshangsúllyal és emlékezetes gulyással, burgerrel. 10 éve, a legnagyobb bisztróbummnál érkeztek, de joggal előlegezzük meg, hogy most értek egy igazán izgalmas, sorsfordító etaphoz. Vállaltan mennek a balkán-mediterrán konyhák felé, sok a füst, a nehéz húsétel, a könnyed köret. Kreatív séfként Huszár Krisztián csatlakozott, aki most az ázsiai vonalat elengedve dél-kelet európaival dolgozik, a konyhát pedig Bereznay Tamás vezeti. A Meat Boutique most tényleg hű a nevéhez, és velővel töltött göngyölt borjúlábtól a báránypacalig minden olyan „emberes” ételt elhoz, amitől máshol lehet, hogy fáznának. Itt pedig örömfőzést csinálnak belőle.

Kipróbáltuk Huszár Krisztián és Bereznay Tamás húsmennyországát a Lánchídnál

Jó szomszédságból közös utak

A Lánchíd utcában csak simán sétálni is klassz program: felettünk a Budai Vár, mellettünk a Duna, karnyújtásnyira a Lánchíd. Most borszaküzlet, prémium teaszentély, az ADAM nevű bisztró és a Meat Boutique sorakozik egymás mellett, ám, ha picit visszatekerjük az idő kerekét, nem volt még olyan rég, hogy itt dübörgött a ZONA. Élén Huszár Krisztiánnal, poharaiban a legjobb borokkal, asztalain olyan körömpörkölttel, hogy megszólalt és olyan lecsókölteménnyel, amihez kis túlzással többen is dalt írtak.

Díjeső, elismerések, jó szomszédság – a Meat Boutique is megérkezett, steakekkel, burgerrel, gulyással.

Aztán mindenki ment a maga útján, Krisztián nélkül üzemelt tovább a ZONA, 2015-ben Krausz Gábor váltotta őt. Viszont a cimboraság megmaradt a szomszédokkal és a váll-lapogatás is megvolt, hogy egyszer lesz még közös biznisz. Hát most lett, 2024 elején teljesen újrahúzva nyitott meg a Meat Boutique.

Folyik a munka a konyhában

A piacokon derül ki minden

Ezt megelőzően azért belefért a balkáni kaland, a 100%-ban piacokra, street foodra és különlegességekre fókuszáló utazás, például Isztambulba, a legkeletibb balkán-félszigeti országba, aminek gasztronómiájáról az európai városi ember nagyjából annyit ismer, hogy „hagymacsípős” és, hogy a padlizsán elég jóleső a hideg sós joghurttal. Erről kár is többet beszélni, a török gyorséttermek között kevés a kiemelkedő, a máshova pozícionált török bisztrók pedig sokszor tojáshéjakon lépkednek, és nem vállalják be a valódit.

Van itt minden, mi szem-szájnak ingere

A Meat Boutique-ban a srácok pontosan a valódit szeretnék megmutatni, minden szaftjában, fűszerében. A földközi-tengeri mediterrán/balkán vonal nagyon ízgazdag, rengeteg remek húsétellel, mesteri grillezési technikával, frissítő krémekkel, egyszerre édes, sós és csípős paprikákkal, füstös lepényekkel, és, ha a végéhez érkezik az étkezés, olyan magvakkal és mézzel készített édességekkel, amiket hosszú beszélgetés mellett, akár félóráig is lehet villázgatni. Émelyítőek, és közben abbahagyhatatlanok.

Faszenes emlékek, füstös ízek

Szeretjük a csevapot, a kebabot, ha délre, a tengerhez megyünk, akkor egyáltalán nem idegen a hatalmas acélkredencekben forgolódó malac, kecske, bárány. Ami mellé jólesik a zöldség és persze a faszénen megkapatott lepénykenyér is. A faszén tényleg esszenciális ügy, ha a balkáni ízeket idézzük fel: nincs az a rostlap, grilltechnika, amivel ugyanazt az ízvilágot és pörzsanyagot lehetne elérni.

Izzik a faszén, tökéletesre sül a hús

A Meat Boutique-ban szerencsére megadatik a faszenes grill, nem kérdés, hogy a csevap vagy a török, nyársra húzott adana kebab is a füstje fölött készül. Mindkét séf számára lelkesítő ez a tematika, rengeteg tapasztalatukat kamatoztathatják, és együtt kísérletezhetnek.

Két dudás egy bisztróban: Bereznay Tamás és Huszár Krisztián

Bereznay Tamást ismerhetjük akár a legendás Kárpátia Étterem éléről, de a Pesti Disznóban, a néhai újlipótvárosi CinCin-ben, a Korhely Falodában és persze a tévéképernyőn is találkozhattunk vele. Az utóbbi megjelenés éppen 10 évvel ezelőtt volt aktuális: A konyha ördögeként kereste fel azokat a működő vagy látszólag működő éttermeket, amik segítségre szorultak, ráncfelvarrást kívántak. Feszesnek és könyörtelennek tűnt elsőre, de aztán kiderült, hogy mennyi tapasztalat és csakis az emberség vezérli. Mi a Pesti Disznós éráját emlegetjük a legszívesebben, amikor parádés leveseket és még élményszerűbb húsételeket készített a Nagymező utcában. Csalhatatlan szakember, nagy rutinnal, óriási tisztelettel a legjobb alapanyagok felé.

Bereznay Tamás (b) és Huszár Krisztán (j) a konyában

Ez utóbbi igaz Huszár Krisztiánra is, aki forgószélként alkot, minden pillanatban jön valami új ötlet, de biztos, hogy olyan ízkombinációkat hoz össze, amire sokáig fogunk emlékezni. Az évek során sokszor megmutatta, hogy a magyar kedvenceket is fel tudja frissíteni és egy japán turistát is el tud varázsolni az átlényegített hazaival.

A Meat Boutique-ban Bereznay és Huszár energiái futnak össze és érnek be. Ebédkor és vacsoraidőben.

Reggeli deli, saját termékekkel

Kár volna megfeledkezni a delipultról, ami már most tele volt felvágottakkal, olívákkal, sajtokkal – illetve a házi lepényekkel készített saját szendvicsekkel. A focaccia és a balkáni lepény is Takács Lajos munkáját dicséri: még egy megannyi hazai étteremben jeleskedő, szintén nagy múltú szakember, aki hozzátesz a frissen újranyílt bisztróhoz.

Minden jóval teli delipult

Szárított-füstölt rib eye, extrább kolbászok és szalámik, paték, mézek sorakoznak a pultban, de saját löncshús és egyéb csemege is megtölti majd. Reggel 9-től lehet akár szendvicset összerakatni, vagy alapanyagot vinni a hétvégi ebédhez. A bisztró pedig délidőben indul, hamar meg is telik tapasztalatunk alapján.

Gulyástól az agyvelővel göngyölt borjúlábig – az annyira nem balkáni rész

Ez a menü abszolút a szokatlanabb iskolát képviseli, semmilyen elkoptatott budapesti kedvenc nincs rajta, egy-két klasszikus és kihagyhatatlan tétel feszít csak, de ezeket botorság lenne kihagyni. Gulyást, omlós marhapofával, a halászléhez hasonló, lobogtatós technikával készítve. Egy rántott húst is feltettek, méghozzá csirkéből, és persze a burgernek is szorítottak helyet. Vannak, akik még mindig a biztonsági játékot választják, vagy éppen itt kóstolnának egy magyar klasszikust. Meg lesznek elégedve: a gulyás rendhagyó, az egy villabökésre széteső marhaoldalas pedig versenyezhetne a francia kisbisztrókkal.

A borjúláb, amitől minden szó eláll

Ugyanez igaz a göngyölt borjúlábra, aminek a szívébe befért egy kis borjú agyvelő is. Meghökkentőnek hangzik elsőre, kóstolás után pedig szavak nélkül hagy. Tömény kollagén, szinte szájra dermedő jus-vel, krémesen. Ez utóbbi éppen nem volt étlapon, de hamarosan visszatérhet, tekintve, hogy eddig, aki kóstolta, elalélt tőle. Hasonló igaz a szintén borjúlábbal készülő báránypacalra: ízletes, és egy pillanatig sem tolakodó, franciásan elegáns. Mi ráfacsartunk egy-két csepp citromot is. Fájdalmas arcfeltöltés helyett íme egy igazi kollagénlöket!

A kebab, még felcsavarás előtt

A balkáni „nehézfiúk” és szelíd kísérőik

Az adana kebabjuk is kiváló, legkiugróbb fűszere a faszén füstös íze. Egy lepénybe kell csavarni, kihúzni a nyársat és megkínálni egy kis lilahagymával, grillezett kápiával, egy facsarásnyi citrommal. Na, ez kebab, a javából!

A csevapcsicsa is hasonlóan szuper, alatta a kis jus-be tunkolhatjuk a lepénykenyeret, jól passzol hozzá a török vaduborka savanyú, a narancsolajjal és gránátalmával készülő cékla is, de aki extra fehérjére vágyna, a citrusos konfitált bab is élmény. Tunkolni ide-oda, harapni mindenből egyet, kombinálni a falatokat – szerintünk így érdemes enni (náluk).

A felcsavart adana, minden pompájában

Zsenik a köretként feltüntetett saláták, savanyúk, mindegyik kap valami extrát, amitől meg is érkezik a könnyítés a súlyos húsok mellé. Ez az a harmónia, amit mindig keresünk egy jó bisztróban.

Ki ne hagyd a desszertet!

Már most szólunk, hogy a cukorsokkos baklavát felejtsük el, a hely verziójában a vaj és a pisztácia dominál. Leheletvékony és szilánkokra eső a tészta, ami egyben tartja a balkáni csemegét. Több körrel könnyedebb a citrusos, sült túrókrém és a sült tejberizs. Előbbi még egy kis nosztalgiát is ébresztett, igaz, ez a megszépítős fajta: a gyerekkori túrókrémek villanását. És persze birslekvár sem volt azon a nosztalgián.

Ilyen csodás desszertek várnak

A frissen nyitott Meat Boutique árszínvonala igazodik a mai budapesti bisztrós vonalhoz. 5500 forinttól indulnak az ételek, és akkor kell a legmélyebben a zsebünkbe nyúlni, ha steaket ennénk, ahogy ez mindenhol így van. Az alapanyagok csúcsminőségűek, a kreativitás szárnyal, az ételek emlékezetesek. És hadd jegyezzük meg, hogy a bisztró értő és udvarias vendéglátása is hozzátesz az élményhez. Csak remélni merjük, hogy ez a koncepció jó ideig velünk marad majd!

Fotók: Simon Gábor/Nosalty

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Még többb izgalmas étteremajánlót, interjút olvashatsz itt:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Mirage étterem – Ahol a fővárosi minőség a vidékkel találkozik

A két éve felújításon átesett Mirage egy stílusos, mégis kellemes hangulatú étterem, a környék egyik legkiemelkedőbb vendéglátóhelye. A fürdőkomplexum vonzásában elhelyezkedő Mirage a Hotel Délibáb szálloda éttermeként nagyszabású célt tűzött ki maga elé: amellett, hogy ők a régió egyetlen széles választékú steak house-a, leendő degusztációs menüjükkel a fine dining iránt érdeklődő réteget is szeretnék magukhoz vonzani. Mint mondták, ez a 10 fogásos menü és a marhahúsuk az, ami valóban tükrözi azt a minőséget, amit ők képviselni akarnak a környéken és a hazai gasztronómiában egyaránt.

Címlapról ajánljuk

További cikkek