A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) több olyan javaslatot is tett az élelmiszerek tárolásával kapcsolatban, melyek betartásával elkerülhetjük a gyomorrontást, a szalmonellát és az ételmérgezést. Íme!
3 tipp, amivel gyerekjáték lesz az élelmiszerek megfelelő tárolása
1. Sose felejtsd az ételt 2 óránál tovább a konyhapulton
A NÉBIH előírása szerint alapvetően maximum 3 órát lehet a pulton hagyni a megfőtt ételeket. Ám nyáron még ennél is rövidebb ideig maradhat kint a meleg étel. A frissen elkészült, forró fogások edényét tedd egy hideg vizes fürdőbe, ezzel ugyanis felgyorsíthatod a hűlési folyamatot, de akár langyosan is a hűtőbe teheted a maradékot.
2. Mindig takard le az ételmaradékot
A tárolódobozok nemcsak a meleg, hanem a bogarak ellen is védenek, így mindenképpen érdemes így tárolni az ételeket nyáron. A legfontosabb, hogy a tárolódobozok rendelkezzenek fedővel. Ha nincs kéznél egy doboz sem, akkor csak egyszerűen használj alufóliát vagy egy másik tányért. Ha betartod ezt a tippet, akkor sokkal tovább maradnak majd frissek az ételek.
3. Rendszerezd a hűtődet
Tedd a frissen vásárolt élelmiszereket a hűtő hátsó részeibe, így a régebbi ételek kerülnek előrébb. Ezenfelül tárold a felsőbb polcokon a vajat, a lekvárt, a sajtokat és a füstölt húst. A hűtő legalsó részeibe pakold a legromlandóbb árukat, például a halakat és a húsokat. Fontos, hogy ne pakold teljesen tele a hűtőt, mert akkor a levegő nem tud keringeni, így pedig nem lesz megfelelő a hűtés.
Még több tipp itt: