Igazából egyik ilyen magyar sajt sem hungarikum hivatalosan, de a gomolya már edzi magát, hogy felkerüljön a listára. Mellette számos olyan kemény és lágy sajtunk van, ami a sajtkészítés mesterségének köszönhetően évszázadok óta itt van velünk, csak a trappista mellett háttérbe szorult. Mutatunk nektek 5 magyar sajtot, amit imádnak a külföldiek!
Kattints a galériára a magyar sajtokért!
1. Pannónia sajt
A pannónia keménysajtunkat enyhén diós ízvilág jellemzi, ami jólesik szendvicsben és hidegtálakon is. A svájci ementálinak lehetne megfeleltetni erőteljes sárgás színe és lyukacsos szerkezete miatt. Hazánkban először 1908-ban gyártottak, majd 1955-ben szabványosították.
3. Pálpusztai sajt
A pálpusztai az egyik legjellegzetesebb magyar sajt, aminek jellegzetes zamatát rúzsflórával való érlelése adja. A tehéntejből készülő, lágy, zsíros sajttal többnyire hasábokban vagy kockázva találkozhatunk a sajtpult soraiban. Nevét atyjától, Heller Páltól kapta, aki a „pusztai” utótagot csak azért toldotta hozzá, mert jobban hangzott.
A kép forrása.
4. Orda
Nevét illetően elsőre inkább valami állatfélére lehet asszociálni, mint sajtra, de az orda az egyik legnagyobb múltú sajtunk, hiszen már az 1500-as években készültek róla írásos feljegyzések. Tejszínes ízű lágysajt, amit édesen és sósan is lehet fogyasztani, de még palacsintában is szuper töltelék, mert nagyon hasonlít a túróhoz.
A kép forrása.
5. Óvári sajt
Az enyhén savanykás, de egyszerre sós óvári sajtunk szintén a legrégebbi sajtjaink közé tartozik. Szalmasárga, nem morzsálódó sajt, ami szendvicsekben ízlik a legjobban. Eredetileg a tilsiti sajt mintájára készült a mai napig működö Óvártej Zrt. jóvoltából.
A kép forrása.
Olvasd el ezeket a cikkeket is: