4 praktikus módszer a különféle levesek lefagyasztásához

A levesben az egyik legjobb dolog, hogy egy nagy fazékkal főzve több étkezésre is elegendő. Azonban, ha nem szeretnéd egy hétig ugyanazt enni, akkor érdemes a fagyasztóban helyet keresni. Nem mindegy viszont, hogy a különböző típusú leveseket hogyan fagyasztod le. Ebben nyújtunk most segítő kezet.

Egy tál fűszeres, gőzölgő leves mindenkinek jólesik, főleg, ha hidegebbre fordul az idő. A legjobb az egészben, hogy nem kell minden alkalommal a konyhába beállni, ha levesezéshez szottyan kedvünk, elég a fagyasztóból elővenni a korábban már bespájzolt adagot. Ahhoz, hogy olyan jóízű legyen a leves, mintha épp most vettük volna le a tűzhelyről, érdemes néhány módszerrel megismerkedni, amik abban is segítenek, melyik levestípust hogyan fagyasszunk le. Lássuk!

A különböző típusú leveseket másképp érdemes lefagyasztani

Csak ha kihűlt!

Az első és legfontosabb szabály, hogy csak kihűlt állapotában tehetjük el a maradék levest.

Mindenképp várjunk 2-3 órát, amíg szobahőmérsékleten ki nem hűl, majd ezután tegyük át a tárolódobozba, amiben le szeretnénk fagyasztani.

Hagyjunk egy kis teret az edény tetején, mert a leves folyadékként kitágul a mínusz fokokban. Érdemes kisebb adagokat lefagyasztani, így mindig csak egy-egy adag kerül ki a hidegből, mert ha egyszer fel lesz melegítve, utána már nem lehet visszafagyasztani.

Krémlevesek

A legegyszerűbb dolgunk a pürésített levesek esetében van, hiszen egy brokkolikrém-, zellerkrém- vagy éppen paradicsomleves esetén nincsenek olyan összetevők, amik szétázhatnának a fagyasztás miatt.

Az extra feltéteket, mint például magvakat, sajtropogóst vagy éppen a paradicsomlevesnél a tésztát, ne tegyük bele a lefagyasztani kívánt adagba.

Ezeket készítsük el frissen, ha előkerül a fagyóból.

Darabos levesek

A darabosabb levesek körében már körültekintőbben kell eljárni, mert a fagyasztás megváltoztathatja a különböző összetevők állagát, és pépessé teheti őket, mikor felmelegítjük. Ez a babfélék, húsok és zöldségek esetében még nem jelent problémát.

Ha levesünk alapvetően tésztát is tartalmaz, és szeretnénk elrakni belőle ínségesebb időkre is a fagyasztóba, akkor főzzük ki külön a tésztát, és külön adjunk hozzá ahhoz, amit frissen fogyasztunk. Ugyanez igaz a friss fűszerekre is, amikkel feldobhatjuk a mélyhűtőből kivett levest.

Az utolsó kérdéses pont a tejtermékkel dúsított levesek köre, mint például a bablevesé. Ha teheted, kerüld a tejtermékek hozzáadását, legalábbis az extra feltétekét, mint a tejfölét, mert felengedés után nagyon darabossá válik a levesed.

Forrásunk volt.


Ezeket a tippeket is érdemes megfogadni!

Címlapról ajánljuk

További cikkek