Az egész reptéri személyzetet meghatotta a középkorú férfi magyarázata: a palacsintákat ugyanis édesanyja készítette neki, aki szeretett volna adni valamit a kínai újév ünnepén, amit haza tud vinni magával.
A kapásról készült felvételek – melyeken látható az egészen elképesztő méretű palacsintatorony – már bejárták a teljes social médiát, érthető módon. Az eset egyébként a Lukou Nemzetközi reptéren történt.
A kínai palacsinták – amelyeket eredetileg sós feltéttel fogyasztanak és nem édessel, mint Európában vagy Amerikában – úgy kerültek elő, hogy mérlegelésnél túl nehéznek bizonyult az utas bőröndje.
A fülön csípett úriember elárulta, hogy a csomagjának tetemes súlya nem csak a palacsintának volt köszönhető - egy másik tradicionális finomságot, üveges savanyított zöldségeket is csomagolt neki anyukája. De cuki.
Az utas szerencséjére a reptéri személyzetnem dobatta kukába a hatalmas adag finomságot, melyet a neten azóta “súlyos anyai szeretetként" aposztrofálnak, ehelyett inkább felengedték a repülőre, hadd vigye magával.
Ezeket olvastad már?
Ritka kincs ez a kisfilm, ami a kínai tészta tradicionális...
A tömeggyártás napjaiban egyre kevesebb a kézzel készített termék, azonban egy kínai faluban még mindig a hagyományos módszerrel, napi 16 órán át, kézzel készítik a tésztát.
Hering AndrásA kínai újév, avagy egy magyar srác legboldogabb napja Kínában
Külsős szerzőnk, Laci szerencsésnek mondhatja magát. Ideiglenes állomáshelyén, Kínában egy helyi családnál ünnepelhette a Kínai Újévet. Olvassátok el izgalmas beszámolóját!
aragornÓ, azok a kínai alapanyagok!
Kínai tudósítónk, Laci ismét a billentyűk közé csapott. Most a kínai alapanyagokról hozott nekünk egy csodás bemutatócikket. Tudtad, hogy a legtöbb olyan édes, mint a méz?
aragornMit együnk a kínai városokban?
Új külsős szerzőnk, Laci, Kína egyik szigetén: Hainanon él, onnan küldi cikkeit, melyekben megosztja veletek tapasztalatait és legizgalmasabb élményeit. Lássuk első írását!
aragornvia asiawire