Nagy-Britannia első, rászoruló családok számára létrehozott szupermarketje után (ahol mindenki annyit fizet az élelmiszerekért, amennyit tud) új kezdeményezés indult Dániában, melynek keretében önkéntesek a lejárt szavatosságú, de még fogyasztható élelmiszereket különböző üzletekből, gyártóktól, termelőktől gyűjtik össze, hogy utána egy speciális bolt polcain elhelyezve az eredeti ár töredékéért értékesítsék.
A boltban a szavatossági idejük lejárta, hibás csomagolásuk, vagy egyszerűen szépséghibáik miatt kidobott, fogyasztható élelmiszerek kapnak helyet, a vásárlók így a bolti átlagárak feléért juthatnak például gyümölcsökhöz vagy zöldségekhez. Ezzel nemcsak olcsóbban vehetnek élelmiszerhez a rászorulók Koppenhága két kerületében, hanem a befolyó összeget is jótékony célra fordítják.
A Guardian beszámolója szerint az üzletben szinte minden generáció megfordul és vásárol, egyetemi hallgatótól a nyugdíjasig. A választék nagyban függ az aktuálisan beszerzett árutól, az aktuális kínálatról rendszeresen tájékoztatják a vásárlókat, így valamennyire tervezni is lehet a bevásárlást. Ha pedig a vásárlók beszereztek minden fontosat, még tippet is kapnak, hogyan használhatják fel, a Wefood rendszeresen tesz közzé főzős videókat.
Míg világszerte hatalmas élelmiszerpazarlás zajlik, napjainkban egyre több szó esik arról, hogyan fékezhetjük meg az élelmiszerek kidobását, tudva, hogy az éhezés hasonlóan nagy gondot jelent a világban. A tudatos társadalom szószólói egyre többször hangsúlyozzák a tudatosságot az élelmiszerek felhasználását illetően is. Franciaországban márelfogadták azt a törvényt, ami megtiltja a szupermarketeknek, hogy élelmiszert dobjanak ki, így a boltoknak el kell adományozniuk azokat az élelmiszereket, amelyeknek pár napon belül lejár a szavatosságuk.
Magyarországon azÉlelmiszerbank dolgozik azon, hogy az élelmiszerfelesleget eljuttassa azokhoz, akiknek erre a legnagyobb szükségük van. Az egyesület munkájának köszönhetően az év első félében 2000 tonnánál is több kidobásra ítélt élelmiszert juttattak el a nélkülözőkhöz.
És ezt olvastad már?
Ezeket olvastad már?
Ebben az üzletben csak annyit kell fizetned, amennyit éppen tudsz
Megnyílt Nagy-Britannia első, rászoruló családok számára létrehozott szupermarketje, ahol mindenki annyit fizet az élelmiszerekért, amennyit tud. De mégis hogy működik ez?
Hering AndrásBírság jár a kidobott élelmiszerek után
Elfogadták a francia törvényt, ami megtiltja a szupermarketeknek, hogy élelmiszert dobjanak ki.
NosaltyMi történne, ha mindenki vegetáriánus lenne?
Talán nem is gondolnánk, hogy milyen változások történnének bolygónk és lakói életében, ha mindannyian áttérnénk a vegetáriánus étrendre.
admin2000 tonna felesleggé vált élelmiszer
Miért dobjuk ki az élelmiszert, amit emberi fogyasztásra termelünk? Mégis ezt tesszük, az alábbi számok elképesztőek. Támogassuk együtt az Európai Uniós célok megvalósulását!
Nosalty