Télen a lakásunk könnyen nézhet ki úgy, mintha egy ruhatisztítóban élnénk. Ruha lóg a szárítón, ruha lóg a szekrényen, az olvasólámpán, a csilláron sőt, néha még a hálószobába is kerül néhány frissen mosott ruhadarab. Bár a ruhák jól száradnak meleg helységben, nem ez a legjobb módja a téli ruhaszárításnak. A zárt és meleg helyiségben száradó ruhák megemelik a levegő nedvességtartalmát, ennek hatására pedig penész keletkezhet a szoba falain. A kellemetlen mellékhatást elkerülendő mutatunk néhány tippet, hogyan szárítsd ruháidat a téli hidegben.
TERÍTSD KI A SZABADBA!
Első látásra idegen megoldásnak tűnhet, pedig anyáink és nagyanyáink is sokszor teregették ki a ruhaneműket a kertbe, a tornácra vagy az erkélyre. A szabad levegőre kirakott nedves ruhák a hideg idő ellenére is jól száradnak sőt, a kültéren száradó textíliák anyaga és illata is frissebb lesz, ráadásul az igazán hideg levegő sterilizál is, poratkák ellen például kiváló megoldás.Amire érdemes vigyázni, hogy a hideg levegőn száradó anyagok sérülékenyebbek lehetnek, így a ruhák leszedésekor körültekintőnek kell lenni!
JÁRASD A LEVEGŐT A SZOBÁBAN!
Ha a beltéri teregetés elkötelezett híve vagy, akkor sem kell feltétlenül félned a penésztől. Vedd elő a nyáron használt ventilátort, és kezdd el járatni a ruhák felé forgatva. Bár mikor eleve hideg van, tudjuk, hogy nem a legkellemesebb érzés egy ventilátorral egy térben lenni, a kavargó levegő mégis felgyorsítja a száradási folyamatot. Ha a szoba elrendezése engedi, tedd a ruhákat az ablak és a legközelebbi radiátor mellé, hiszen a meleg levegő, a fény és a járatott levegő kombinációja hipergyorsan szárítja a textíliákat.
CENTRIFUGÁLJ!
Nem minden ruhát ajánlott magas fordulatszámon centrifugálni, van azonban olyan anyag, amit kétszer is érdemes kicsavarnod. A vastagabb anyagokat egy plusz kör centrifugálással szinte szárazzá varázsolja a mosógép.Ha a dupla csavarást választod és van alkalmad kinyitni a mosógépet, tegyél bele egy száraz törülközőt és egy teniszlabdát. A törölköző magába szívja a ruhák nedvességét, a teniszlabda pedig forgás közben megemeli a ruhákat, amelyek így több levegőt kapnak.
HA VAN OTTHON SZÁRÍTÓGÉP…
Szárítógép használata előtt rázd ki a ruhákat, hiszen a vizes anyag így is veszít nedvességéből. Figyelj rá, hogy ne töltsd teljesen tele ruhákkal a szárítógépet, de ne is tegyél bele túl kevés ruhát a költséghatékonyság miatt.
Ezeket olvastad már?
5 dolog, amire SOHA ne használd az ablaktisztítót
Sajnos vannak olyan anyagok, amiken nem szabad használni az ablaktisztítót, bármennyire is jó ötletnek tűnik. Mutatjuk, mire nem szabad fújnod!
Fenes GábrielRengeteg vizet és áramot spórolhatsz, ha így mosol
A mosás nem csak egy gombnyomás. Ha pénzt, időt és energiát szeretnél spórolni, érdemes megfogadnod ezeket a tanácsokat.
Petrás GabriellaMit kell fertőtleníteni egy betegség után otthon? Így előzheted meg...
A párod, a gyereked, vagy jómagad megfáztatok, de nem szeretnéd, hogy az egész családon keresztülsöpörjön a betegség? Ezt tedd, hogy megelőzd a körbefertőzést!
Petrás GabriellaTe is rosszul takarítasz? – 3 takarítási szokás, amit jobb,...
Tudod, hogy takarítás után még szennyezettebb is lehet az otthonod, mint előtte? Így takaríts, és megelőzheted a fertőzéseket.
Petrás Gabriella