A kutyák ugyanúgy megszenvedik a nyári meleget, mint mi, emberek, ráadásul ők szinte mindenben ránk vannak utalva. Forró beton, kiszáradt vizestálka, rövid lánc és árnyék nélküli hely, már ez is elég ahhoz, hogy a kutyatartás kapcsán baj történjen, írja közleményében az Orpheus Állatvédő Egyesület.
Sajnos a 30 fok feletti hőmérsékletben könnyen hőgutát kaphat a kutyánk, sőt, akár el is pusztulhat emiatt. Éppen ezért vannak olyan óvintézkedések, melyeket meg kell ejtenünk.
A szakértők azt tanácsolják, hogy a hosszabb sétákat kora reggelre vagy késő estére időzítsük, hogy elkerüljük a meleget.
Ezen kívül fontos, hogy kialakítsunk a kisállatunknak egy olyan kuckót, ahol hűvös van, és el tud bújni a napsugárzás elől. Figyeljünk arra, hogy mindig legyen kint friss, hideg vize, illetve ha valahová autóval utazunk, és ő is velünk tart, akkor ne maradjon a kocsiban, még nyitott ablaknál se, hiszen a tűző napon a belső hőmérséklet az egekbe szökhet.
Ha megtörtént a baj
Ha azt látjuk, hogy a kiskedvencünk intenzíven liheg, a nyelve állandóan kilóg a szájából, színe sötétebb a megszokottnál, lehet, hogy úgynevezett hőtorlódás vagy hőguta kerülgeti. Ilyenkor érdemes azonnal folyadékot adni neki, majd állatorvosi segítséget kérni, hiszen ez ilyen esetekben életmentő lehet.
Még több cikk, ha imádod a kutyákat: