6 kulthelygyanús új étterem Pesten – A 101 Tigristől a Beefbarig

Volt már fényesebb gazdasági helyzetben is az ország, mégis egymás után nyílnak az éttermek egészen izgalmas koncepciókkal. 6 budapesti hely következik, amely csendes vagy hangosabb nyitással a közelmúltban startolt, jobbnál jobb konyhákkal. Kulthelygyanús új éttermek Budapesten – hihetetlen ázsiai dömpinggel!

  • A Sáo-KHAN-QUÍ utazás folytatása: OPIUM

Szép ritmusban nyílnak egymás után ugyanattól a tulajdonoskörtől a város legmenőbbjei közé sorolt ázsiai éttermei. A Sáo a Gozsdu Udvarban, a KHAN Újlipótvárosban, a QUÍ az Arany János utcában mutatja meg az ázsiai konyhák egy-egy szeletét, az éttermek enteriőrjei pedig különbözőségükben is egységesek, azonnal felismerhetőek. Az OPIUM-mal folytatódik a történet, ami egész pontosan a QUÍ szomszédjában nyitott meg vietnámi-francia fúziós konyhával. A történelem ugyanis összefűzte a két konyhát, a mai Vietnám is francia gyarmat volt ugyanis sokáig. Az OPIUM tágas és elegáns, személyes gyűjtésből is származó lenyűgöző berendezéssel, részben a Ming-dinasztia stíluselemeivel. Ezekben az ázsiai ételekben már megjelenik egy kis Európa, érdemes a kistányéros ételek közül válogatni, hogy minél többet kóstolgathassatok. A koktéllap itt is pazar, és azt csicsergik a madarak, hogy ezzel nem áll meg az Ázsia expressz, és a következő állomás Japán lesz.

OPIUM / forrás

OPIUM

Budapest VI. kerület, Arany János u. 13.

  • Ázsiai kifőzde level 1000: megnyitott 101 Tigris

A Széll Kálmán téri 101 Bistro kistestvére a Duna túloldalán, Újlipótvárosban nyitott meg szeptemberben az egykori Laci!Konyha, majd a japán Kobuta étterem helyén. Ebbe a szuterénbe álmodták a tajvani/ázsiai 101 Bistro folytatását, az eredmény láttán pedig Wim Wenders is megnyalná mind a tíz ujját és az evőpálcikáját: a szocreál beütésű, minimalista enteriőr épp úgy játszik a formákkal és színekkel, akár Keve Márton konyhája az alapanyagokkal és ízekkel. A látszólag pofonegyszerű fogások mögött hónapok, évek kísérletezései állnak. A 101 kínai származású alapítója, Lu Boyin beszámolója szerint több száz kiló liszt fogyott el, mire megszületett a 101 Tigris házi tésztája, ami végül a „kantin” szívét-lelkét adja. Keve Márton csapatától elhibázott étel nem érkezik, de a batyukat, a tyúklevest és a tojásos paradicsomos tésztát máris egymásnak ajánlják a Tigrist megjárt emberek, a szellemes elnevezésű “angyalföldi hallevesben” pedig Angyalföld halaira kevésbé, méretes kék kagylóra és garnélára azonban számíthatunk.

101 Tigris / forrás

101 Tigris

Budapest XIII. kerület, Hegedűs Gyula utca 56.

  • Új fejezet a Dob utcai szuterénben: Fricska 2.0

Nyár közepén érkezett a szívmelengető hír, hogy a város egyik legszerethetőbb ínyencétterme újra nyit. A Fricskába belépve érzésre minden a régi, bár rég volt már 2021, amikor leköszönt az „1.0”. Az egykori csapatból Giczi Andor sáf-tulajdonos viszi tovább a Fricskát, egy érdekes lépéssel pedig chef patron szerepkörben azt a Koppány Leventét köszönthetjük az oldalán, aki a Michelin-csillagos Costes konyhafőnöke. Az új csapat több új arccal erősít, hogy a Fricska ismét elnyerje az őt megillető státuszt a főváros éttermi életében. Továbbra is napi táblás ajánlatról választhatunk, és az ételek is ugyanazt a közérthető, de izgalmas gourmet vonalat képviselik, ami persze csak a tányérokon tűnik játékosan könnyednek, valójában komoly teljesítmény áll mögötte. Nem véletlenül működtek anno sokáig Bib Gourmand-minősítésű étteremként, idén pedig az újranyitást követően azonnal Michelin-ajánlást kaptak. Egykor a város egyik legjobb ebédmenüjét ehettük itt, és a megújult Fricska is ezt a koncepciót viszi tovább: jöhetünk ebédidőben 2 vagy 3 fogást enni (5450 és 6450 forintért), este fél 7-kor pedig újranyitnak vacsoraidőre.

Fricska 2.0 / forrás

Fricska 2.0

Budapest VII. kerület, Dob u. 56-58.

  • A közel-keleti hódító: Zenobia királynő Budapesten

„Titokzatos libanoni és szír gasztronómiai oázis Budapest szívében” – és mi csak megerősíthetjük a titokzatosságát, ugyanis sajtóhadjárat nélkül nyitott meg ez a szép reményű étterem az Andrássy út elején. Egyre-másra nyílnak a közel-keleti étkezdék,, hummuszbárok a városban, ezért is érdekes mindig, ha emelkedettebb körülmények között kóstolhatunk olyan világhódító utcai ételeket, mint a shawarma (ezt itthon gyrosnak hívjuk), hummusz, baba ganoush (padlizsánkrém) vagy falafel. De vétek is csak a jól ismert ízeket kóstolni, kerüljön minél több mezze a színes tálakban az asztalokra!

Zenobia / forrás

Zenobia

Budapest VI. kerület, Andrássy út 8.

  • A Beefbar visszatért Magyarországra: Nightingale by Beefbar

Az Operával szemközti Drechsler-palotát évek óta felállványozva, romosan, üresen látjuk. Az egykori Balettintézet épülete végre felújítva erősíti a szecessziós Budapestet: a W Hotel a turistáknak, az étterme pedig nekünk is szól. A sötétkék és bronz színekre hangolt beltér szinte díszletszerű, és a vendég szívesen statisztál ebben a díszletben, kiszakadva néhány órára a sietségből. Az étterem a nevében rejti a fúziót: a több kontinensen jelenlevő világbrand, a Beefbar ezennel visszatért Budapestre (kis ideig a mai Leo Bistro helyén működött). A Beefbar egyik spinoffja pedig a Nightingale, azaz csalogány. Andersen Csalogány című meséjéből írt Sztravinszkij operát, az Operaházzal szemben ez egy stílusos elnevezés. És ennyi kultúra után jöjjön a lényeg: egy ázsiai fúziós Beefbart nyitottak az Andrássy úton, komoly street food szekcióval. Nem hiányoznak az étlapról a Beefbar signature miniburger-válogatása, kóstolhatunk KFC csirkét úgy, ahogy még sosem. A Csalogány kínál izgalmas vegetáriánus ételsort is, sushikat, halakat, ázsiai BBQ-t – sok-sok ízzel, fűszerrel, a Beefbar világszínvonalú receptjeivel, az étteremlánc külföldi séfjeinek tolmácsolásában.

Nightingale by Beefbar

Nightingale by Beefbar

Budapest VI. kerület, Budapest, Andrássy út 25.

  • Barátságos mérkőzés: Soy&Olive

Minden mozgolódásnak örülhetünk a Váci utca-Vörösmarty tér tengelyen Budapest lakóinak nevében, ami a (valódi) minőségi vendéglátásról szól, és nem egy újabb turistalegomboló tucathellyel gyarapszik a történelmi belváros. A Soy&Olive étteremmel jó felé billen a mérleg, a szintén igényes Marty’s tőszomszédságában, ugyanazzal a tulajdonosi körrel. Két ambiciózus fiatal séf, Tarjányi Szilveszter és Tóth Roland kezében a konyha, stílusosan ugyanis egy séfduó viszi a kettősségre épülő éttermet: az U-alakú étterem egyik oldala az ázsiai, a másik oldala az olasz konyhának szentelt. Képzeljétek el minden olasz és távol-keleti kedvencetek egy étlapon, az átlagos konyháknál több törődéssel, magasabb színvonalon, de nem a fine dining szférában. Pizza, pasta, panna cotta a ring egyik felében, pad thai, gyoza, nigiri, sashimi a másik felében. Győzzön a jobbik!

Soy&Olive / forrás

Soy&Olive Budapest

Budapest V. kerület, Vörösmarty tér 4.

Szerző: Haranghy Orsi

Címlapkép: 101 Tigris

Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!


Étteremajánlóban nincs hiány nálunk:

Hirdetés

Támogatott tartalom

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Hirdetés

Támogatott tartalom

Legújabb receptek

Brownie-toboz sütés néklül

Tobozsütit ilyen módon még biztosan nem készítettél, próbáld ki ezt az egészségesebb verziót most egy zöldség bevonásával - lehet, hogy plusz édesítést sem kíván!

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...