Rendszeresen használsz kulacsot, legyen az fém, üveg, vagy műanyag? Mindenképpen örvendetes szokás, hiszen száz meg száz eldobható palacktól kíméled meg a környezeted, de vajon rendesen el is mosogatod használat után?
Nem, nem a vízzel való kilögybölésről beszélünk, hanem egy alapos tisztításról. Hogy miért fontos ez?
Bármilyen rémes belegondolni, a fémből, üvegből és műanyagból készült kulacsokban hemzsegnek a mikroorganizmusok, leginkább azért, mert a nedves környezet számukra igazi álom, főleg, ha ehhez még sötétség is társul
– írja az nlc.
Ha szimplán elöblítjük vízzel a kulacsot használat után, a benne megtelepedő algák, gombák, penész, baktériumok és különféle spórák bennemaradnak, mi pedig megisszuk őket.
Rozsdamentes acél kulacs tisztítása
Töltsd meg félig meleg vízzel, és pár csepp mosogatószerrel. Csavard rá a tetejét, és pár másodpercig rázd fel alaposan úgy, hogy belül mindenhova eljusson a víz. Ezután öntsd ki, és öblítsd ki többször sima vízzel, majd fejjel lefelé szárítsd meg! A kupak alapos tisztítását se felejtsd el!
Mosogatógépben
Ha a kulacsod alján találsz jelzést, ami szerint moshatod gépben, nyugodtan rakd be a mosatlanokkal együtt!
Ha vegyszermentesen tisztítanád a műanyag vagy üveg kulacsod
Engedd tele vízzel, adj hozzá fél evőkanál ecetet, és hagyd, hogy a keverék egy éjszakán át tegye a dolgát. Reggel aztán alaposan öblítsd ki meleg vízzel, nem lesz ecetszagú! Ugyanezt kipróbálhatod egy evőkanál szódabikarbónával is, műanyag kulacs vegyszermentes tisztításához ez a legegyszerűbb.
Alumínium kulacs
Ebben az esetben se ecetet, se szódabikarbónát ne használj, tönkre tehetik a kulacsod!
+ Tipp: ja, és az üvegmosó kefét se felejtsd, csak ezzel érhetsz el minden centimétert!
Még több takarítás itt: