Még a húgyúti panaszokon is segíthet a kukorica haja

Csuhézás után azonnal a kukába hajítod a kukorica haját? Ne tedd! Máris mutatjuk, hogy miért nem érdemes kidobni.

Sütve, grillezve vagy főzve szereted a kukoricát? És mit szólnál, ha azt mondanánk, hogy nemcsak a zsenge sárga szemeket tudod elfogyasztani, hanem a kukorica szuper egészséges selyemszakállát vagy más néven a bajuszát is?

Ne dobd ki a kukorica haját, mert még hasznos lehet

Rengeteg pozitív hatással rendelkezik a kukoricabajusz

A kukoricahaj többek között vízhajtó tulajdonsággal rendelkezik, illetve méregtelenítő hatású. A kukoricabajuszból továbbá teát is lehet készíteni, amit egyesek prevenciós jelleggel, valamint húgyúti panaszok kezelésére használnak. A tea külsőleg is alkalmazható, például rovarcsípések és bőrfertőzések esetében, hiszen antibakteriális hatóanyagokat tartalmaz a selyemszakáll.

De a kellemetlen felfázás esetében is hatékony orvosságként szolgál a kukoricahaj-tea. 

Magas vérnyomásban szenvedsz? Ne aggódj, mert a kukoricahajat így is nyugodtan fogyaszthatod. Ha még mindig nem győződtél meg arról, hogy érdemes lenne kukoricahajat enned, akkor most figyelj.

A bajusz még a rossz koleszterinszintet is csökkenti, illetve elűzi a fáradtságot.

Cikkünk főszereplője továbbá arról híres, hogy a benne lévő bioaktív hatóanyagok és antioxidánsok csökkenthetik a depresszió kialakulásának kockázatát.

Így érdemes elkészítened

Reméljük, ha legközelebb kukoricát készítesz, akkor nem dobod majd ki az értékes és egészséges kukoricahajat. Ha így döntesz, akkor dobd a kukoricabajuszt levesekbe, salátákba vagy turmixokba. Összeaprítva, megszárítva és üvegben tárolva pedig a későbbiekben is felhasználható.

Forrásunk volt.


Még több konyhai tippet találsz itt:

Címlapról ajánljuk