Nemrég még mindenki azt hitte, hogy a gyerekekre nem ártalmas a koronavírus, azonban egy új tanulmány szerint náluk is komoly tünetei lehetnek, ugyanis a vírus receptorai más konfigurációban működhetnek felnőtteknél és gyerekeknél.
A WHO éppen ezért arra figyelmeztet, hogy fel kell készíteni a babákat és a nagyon fiatal gyerekeket is COVID-19 ellen, ugyanis náluk is kialakulhatnak komoly tünetek, nem csak az idősek esetében.
Az egészségügyi világszervezet kiemeli, hogy Kínában több gyereket is kezeltek a súlyos koronavírussal.
„Fel kell készülnünk arra, hogy a gyerekek is komolyan betegek lehetnek” – mondta Dr. Maria van Kerkhove, a WHO újfajta fertőzésekkel foglalkozó osztályának vezetője.
A kínai járványügyi hivatal arra a következtetésre jutott, hogy a gyerekek 90 százalékban tünetmentesek, viszont 6 százalékban komoly tüneteket mutathatnak, míg felnőtteknél az utóbbi arányszám 18,5 százalék. Egyelőre az eltérés okát még nem tudják egyértelműen megmondani, de a szakértő virológus Bonnie Maldonado szerint elképzelhető, hogy a vírus receptorai más konfigurációban működnek felnőtteknél és gyerekeknél.
Ennek ellenére az továbbra is igaz, hogy a koronavírus a páciens korával egyenesen arányos komolyságú tüneteket mutat - emelték ki a CNBC-nek a szakértők.
Ezeket olvastad már?
Tévhitek a koronavírusról: Veszélyes kínai étteremben enni, kínai boltban vásárolni?
El lehet-e kapni a koronavírus-fertőzést a kínai éttermekben? És mi a helyzet a kínai boltokkal, mennyire veszélyes, ha ott vásárolunk? Segítünk eligazodni az álhírek között!
Petrás Gabriella3 fantasztikus smoothie, amivel felturbózhatod az immunrendszeredet
Gyorsan elkészíthetőek, nagyon finomak és még abban is segítenek, hogy legyőzd a betegségeket.
NosaltyKoronavírus: Mennyiségi korlátozás a SPAR-nál – Mostantól csak ennyit vásárolhatunk...
Mennyiségi korlátozást vezetett be áruházaiban és online vásárlói felületein a Spar. Mutatjuk, miből mennyit lehet venni.
NosaltyÍgy hat a lelki (!) egészségünkre a RÁGÁS – ezért...
Bár mindennap “csináljuk”, túl nagy jelentőséget nem tulajdonítunk neki, pedig a rágás lelki (!) egészségünk egyik nagyon fontos mozzanata.
Czvitkovits Judit