6 csudaszép kora tavaszi virág, amit lassan elültethetsz

A tavaszi időjárás kiszámíthatatlan, de néhány virág elég szívós ahhoz, hogy jól kezelje ezt a szeszélyt. Ha őket ültetjük el először, akkor kertünk szinte azonnal tele lehet színekkel, amint felolvad a talaj.

Sok kora tavaszi virágot akár még a fagyveszély elmúlta előtt is kiültethetünk a szabadba. Ők a hűvös, enyhe időben ragyognak, ezért ne várjunk túl sokáig a palántázással.

Nagy szívvirág

Virágai füzérszerűen, vidáman lelógó kis szívecskék. Bár a teljes pompájában álló növény örvendetes látvány tavasszal, jobb, ha gyorsan és alaposan megnézzük, ugyanis a nappalok hosszabbodásával és a hőmérséklet melegedésével a vérző szív elalszik, virágai pedig egészen jövő tavaszig eltűnnek. Ültessük félárnyékba, nedves, gazdag, vízáteresztő talajba.

Nagy szívvirág

Vérzőmák

A kora tavaszi növények közül a vérzőmák eltakarja a talajt, apró fehér virágai igazán feldobhatják a kertet. A virágok eltűnése után a kékeszöld levelek szép hátteret adnak a nyári virágoknak, de még önmagukban is szemet gyönyörködtető szőnyeget alkotnak a talajon. A vérzőmák nem invazív vagy agresszív, minimális gondozást igényel, de gyermekektől és háziállatoktól mindenképp távol kell ültetni, mert erősen mérgező. Teljes vagy részleges árnyékba, gazdag, jó vízáteresztő, savas talajba palántázzuk.

Vérzőmák

Kaukázusi nefelejcs

A kaukázusi nefelejcs szív alakú levelei gyakran több figyelmet kapnak, mint ragyogó kék virágai. Több fajtája is szép, krémesen tarka. Akár virágai, akár lombozata miatt termesztjük, ez a növény nem igényel sok törődést. Mivel kora tavasszal nyílik, nyárra kissé elkophatnak a levelei. Egyszerűen vágjuk vissza őket, és hamarosan új hajtásokat láthatunk. Lassan növekvő virág, de végül szép, méretes lesz majd. A kaukázusi nefelejcsnek részleges árnyékra és gazdag, nedves, vízáteresztő talajra van szüksége.

Kaukázusi nefelejcs

Hunyor

A szívós hunyor virágai tavasszal a lehető legkorábban nyílnak.

Mivel egyes fajták már januárban és februárban is virágozhatnak, a hunyor az egyik legkorábbi virágporforrás a méhek számára.

Lassan növekvő, örökzöld évelők, beszerzésük azonban drága lehet. Ha magvait elültetjük, néhány évet várnunk kell a virágzására, de ha megtelepszik, akár évtizedekig is élhet. Ehhez csak arról kell meggyőződnünk, hogy olyan helyre ültetjük, ahol védve van az erős széltől. Sok árnyékra van szüksége és gazdag, nedves, vízáteresztő talajban él meg.

Hunyor

Tüdőfű

Mesés kora tavaszi virág. Lombozata nagy figyelmet kap feltűnő, pöttyös, fehér és ezüstszínnel „fröcskölt” levelei miatt.

Az egyetlen rossz hír az, hogy virágai gyorsan elmúlnak, elhalványulnak

Fehér szirmai tiszta fehérek maradnak virágzás közben, egyes rózsaszínű bimbói pedig beporzásuk után kékre színeződnek. Minimális gondozást igényel, de kulcsfontosságú számára az árnyék, az egyenletes talajnedvesség fenntartása és a tápanyagban gazdag föld.

Tüdőfű

Árlevelű lángvirág

Az árlevelű lángvirág szemet gyönyörködtető tavaszi növény. Apró virágokból álló színes szőnyeget alkot gyakran a pázsiton vagy sziklafalakon is. Virágai nem tartanak sokáig, csak körülbelül két hétig, de elég látványosak. Akár teljes napfényben is jól érzi magát, de így is szüksége van vízáteresztő, tápanyagban gazdag és nedves talajra.

Árlevelű lángvirág

Forrásunk volt.


Még több növényes téma itt:

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...