Hacsak nem csomagolásmentesen vásárolsz, amikor már a boltban minden egy tárolóba kerül, akkor két út áll előtted: vagy mindent hagysz az eredeti csomagolásában, vagy hazaérkezve szépen átöntögeted őket műanyag és üveg tárolókba. De szükség van erre a külön tárolásra, vagy csupán esztétikai célokat szolgál?
Rend a lelke a konyhának
A válasz a kérdésre a szokásaidban rejlik: milyen alapanyagokat használsz, mennyit használsz belőlük, milyen gyorsan fogynak el nálad. Ha mégsem tudod, hogy fogj neki a dolognak, kezdetnek az is jó, ha a sütéshez használt alapanyagokat - lisztet, cukrot, továbbá a gabonaféléket - áttöltöd tárolókba, hiszen ezek hosszabb ideig elállnak, miközben nem egyszerre használod fel az egész mennyiséget belőlük, a csomagolásuk pedig általában nem visszazárható, úgyhogy nagy rumlit okozhat a használatuk. A snackeket is érdemes ugyanígy átönteni, hogy soha többé ne kelljen a szekrény hátuljában egy üres chips-es zacskót találnod pár szem chips-szel.
Hüvelykujjszabályként elmondható, hogy ha valamit nem fogyasztasz el egy alkalommal, akkor azt érdemes áttenni egy tárolóba.
Jók úgy, ahogy vannak! Feltéve, ha üvegben vetted őket, egyébként nagy mennyiségben vagy kis műanyag zacskókban vásárolva a frissességük megőrzése érdekében mindenképp kerüljenek légmentesen záródó tárolókba.
Transzparencia mindenek felett!
Amikor elkezded átönteni az alapanyagokat a tárolókba, nem kell hatalmas összegeket kifizetned a szép üvegekre, használd azt, ami kéznél van! Azonban arra figyelj, hogy ezek átlátszóak legyenek, hogy mindig tudd, hogy miből mennyi van bennük.
Üveg vagy műanyag? Kerek vagy szögletes? Itt már csak az egyéni preferenciák döntenek. A befőttesüvegek például olcsók, és a mosogatógépbe is mehetnek, de nehezebbek. A köralakú tárolók hátránya, hogy nem lehet velük maximalizálni a helykihasználást. A műanyag szettek előnye sokszor, hogy jól záródik a tetejük, sokféle formában és méretben kaphatóak, és a tetrishez hasonlóan jól lehet őket egymás mellé pakolni.
Címkézni hasznos
Azt mondják, hogy a címkék károsak, de nem akkor, ha konyhai rendszerezésről van szó. Legyen profi címkézőgéped, vagy egyszerűen oldd meg DIY, a lényeg, hogy mindig be tudd azonosítani, hogy mi van a dobozban (például különböző lisztek esetében), és így minden alkalommal ugyanaz az alapanyag kerül ugyanabba a tárolóba.
Hozzászólások (0)
A hozzászólás íráshoz belépés szükséges!