Nem, a ráknak semmi köze a bolognaihoz, a bazsalikomnak annál inkább, meg a trükknek, amit érdemes megtanulni!
Gyakorlatilag ugyanazt az ételt apró és végtelenül egyszerű trükkökkel teljesen más dimenzióba lehet repíteni, ezért is szeretek olyanokkal főzni (vagy csak nézni őket, ahogy főznek), akik nap mint nap tűzközelben vannak, mert az ő tárházuk aztán e téren végtelen. Ilyen esetet írt le a minap Dacota kolléganő is, és most én is egy ilyet hozok, pontosabban rögtön kettőt.
Az ember ugye nem eszik minden nap garnélát, éppen ezért, ha megadatik, akkor szeretné kihozni belőle a maximumot.
Itt lép életbe az első számú trükk: ha friss garnélával főzünk, vagy legalábbis a páncél még rajta figyel, akkor a pucolás után nehogy a kukába dobjuk, mert rengeteg íz van benne! Pirítsuk át olajban, és később ezt az olajat használjuk a rákok sütéséhez is, mert iszonyúan zamatosak lesznek tőle. És nem csupán arról van szó, hogy még intenzívebb rákízt kapunk, hanem egy plusz karaktert, amit nehéz körülírni, inkább meg kell kóstolni. A művelet meg nem egy nagy kunszt: fogjuk a lefejtett páncélt (érdemes ezért is egyben, de legalábbis nagy darabokban lefejteni, hogy könnyebb legyen a végén kihalászni), és bedobjuk a felforrósított olajba. Néhány perc, egy-két keverés, és amikor már szép rózsaszín, akkor fogjuk és kiszedjük, és ekkor már tényleg mehet a kukába.
A másik mesterfogás - amit szintén ennél a receptnél sütöttem el - bármilyen olasz kajánál jól jöhet, még a bolognainál is. A forgatókönyv gyakorlatilag ugyanaz: olaj felforrósít, a bazsalikomleveleket egyesével beledob, 1-2 perc pirítás és kiszed. Ezen a ponton viszont van egy igen fontos különbség: ezt még véletlenül se a szemétbe hajítsuk, hanem tálaljuk az étellel, mert a levelek ropogósra és lágy bazsalikomízűre sülnek. És itt sem azt az ízt kapjuk, amit a szimpla bazsalikomtól várnánk, hanem ahhoz nagyon hasonlót, de mégis mást.
Szerintem az ilyen trükkök tesznek valakit igazán jó szakáccsá, és ez az, amit a könyvekből nehezen lehet megtanulni.
Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...
Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...
Kopogtat az ajtónkon a zimankó, készüljünk fel rá egészséges fogásokkal. Az alábbi vitaminsaláták például tele vannak ízes, színes és harsány alapanyagokkal, amelyek még a szervezettel is jót tesznek.
Mit kapunk, ha főtt burgonyát és lisztet összegyúrunk? Az egyszerű válasz e kérdésre természetesen a gnocchi lenne (vagy a nudli, de ebbe most ne menjünk bele), azonban ha bonyolítani szeretnénk kicsit a dolgokat, nézzük meg, hogy mégis milyen arányban kell ezeket az alapanyagokat vegyítenünk ahhoz, hogy a végeredmény tényleg a lehető legfinomabb legyen!
Ma egy kókusztejtől lágy lencselevest készítsünk, ami után pont elegendő egy téli ízeket idéző diós céklasaláta, s így még a különleges gyömbérkenyér is elfér a gyomrunkban.
Gyakran nézik gaznak ezt a törékeny, sárga kis virágot, azonban olyan gyógyhatásokkal bír, melyek egy gyógyszert is felülmúlnak. Ismerjétek meg a vérehulló fecskefüvet!
Fenséges húsételek, melyek megérik a beléjük fektetett időt és energiát. Ebédre és vacsorára is tökéletes választás mind, és még köreteket is ajánlunk hozzájuk!
Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...