Manapság sokak életében válik egyre fontosabbá mind a spórolás, mind a környezetbarát szemlélet. És éppen ezért remek dolog, ha néhány egyszerű praktika segítségével felhasználjuk a konyhai feleslegeinket – mégpedig a kertünkben. A következőkben konkrét ötleteket hozunk ehhez!
Nézd végig, mely konyhai maradékok kerülhetnek a kertedbe!
Kávézacc
Ha a reggeli kávé lefőzése után a zacc nem a kukában végzi, hanem a növényeink táptalajában, azzal sokat tehetünk az élőlények egészségéért. A zacc ugyanis tápanyagtartalmával képes gazdagítani a növények földjét és a komposztot is.
Citrusok héja
A citromok vagy narancsok héját se dobjuk ki! Tartsuk meg az alsó – vagy felső – félköríves részüket, tegyünk bele valamilyen magot, amit szeretnénk kikeltetni, majd töltsük fel földdel és locsoljuk rendszeresen! Ha már ültetésre kész a kis palánta, a héjjal együtt földbe tehetjük, az ugyanis egyszerűen lebomlik majd, miközben táplálja is a talajt.
Banánhéj
Mint sok egyéb gyümölcs héja, úgy a banánhéj is használható természetes komposztanyagként, így nem kell a mesterséges, gyakran vegyszereket tartalmazó termékekhez nyúlnunk.
Csonthéjasok
A dió, a mogyoró vagy éppen a mandula héja is remek adalék a komposztálóba, különösen azért, mert hosszú ideig tart, amíg lebomlik. De ugyanezen tulajdonság miatt mulcsként is szolgálhatnak. Fontos: fekete dió héját ne használjuk, ez ugyanis olyan toxinokat tartalmaz, ami veszélyes lehet a legtöbb növényre!
Ha tetszett ez a cikk, nézd meg legújabb videóinkat is, a legfrissebb tartalmainkért pedig lájkolj minket a Facebookon, és kövess az Instagramon, a Viberen, a TikTokon vagy a YouTube-on!
Ezeket a konyhai praktikákat is fogadd meg: