Ezek a legegészségesebb konzervek, amik mindig legyenek a konyhádban

Még mindig tartja magát az a makacs tévképzet, hogy a konzervek nem egészségesek – pedig a nagy részük ugyanolyan makro- és mikrotápanyagban dús, mint a friss zöldségek és gyümölcsök. Az alábbiakból például érdemes bevásárolni.

Rengeteg kutatás készült már arra, hogy megállapítsa: a friss zöldségek, gyümölcsök és hüvelyesek jobbak-e, mint a fagyasztott vagy konzerv megfelelőik – jellemzően az az eredmény, hogy nincs lényegi különbség közöttük.

Persze konzervekből is készülhet egészségtelen, érdemes figyelni a cukor- és nátriumtartalomra például, de alapvetően a cukormentes, tartósítószert és rengeteg sót nem tartalmazó konzervekkel semmi baj sincsen. Olyannyira, hogy az alábbiakat szakértők kifejezetten ajánlják, mint konyhai alapdarabokat.

Fekete bab

A fekete bab tökéletes húsmentes fehérjeforrás, fél csészényiben 7 gramm fehérje található. Ugyanennyi babban 7,5 gramm rost is van, ami elengedhetetlen a megfelelő emésztéshez és székletmozgáshoz. Salátákba, bablevesbe, chilis babba nyugodtan használhatod, csak arra figyelj, hogy alacsony nátriumtartalmút válassz, és mindenképpen mosd meg, mielőtt használod – na nem azért, mert koszos lenne, hanem mert így is csökkentheted a sótartalmát.

Feketebab-krémleves

Krémlevesimádók figyelem: most egy szuper, mexikói jellegű feketebab-krémleves receptet mutatunk nektek, amit lapátolni fogtok! A fekete bab egy itthon méltatlanul alulhasznált ...

Héjazott paradicsom

A konzerv paradicsomot akkor szedik le, amikor a legérettebb és legzamatosabb, úgyhogy tökéletes alapja lehet leveseknek, főzelékeknek, tésztaszószoknak. Ráadásul jellemzően nem is sózzák meg nagyon az ilyen konzerveket, így a nátriumtartalomra is tudsz figyelni. Vírushelyzetben pedig kifejezetten hasznos is lehet a paradicsom, hiszen tele van az immunrendszer működését támogató C-vitaminnal.

Articsóka

Az articsóka egy nagyon alulértékelt zöldség, pedig tele van összetett szénhidrátokkal, és olyan keményítőtartalmú szénhidrátokkal, mint például az inulin. Ez utóbbi prebiotikumként is működik, és segíti a megfelelő gyomor-mikrobiom létrejöttét. Mint a paradicsom, ez is tartalmaz C-vitamint, és olyan antioxidánsokat, mint például a cinarin és szilimarin. A magyar konyhában articsókát ritkán használunk, pedig többet kellene – szerencsére rengeteg egészséges recept van róla a neten.

Articsókás-aszalt paradicsomos pesto

San Franciscóban a nyár ismeretlen fogalom. Gyakorlatilag az év legködösebb, legnyálkásabb, legocsmányabb 3 hónapja - és hiába a hosszú, napfényes, vénasszonyok nyara, azért az az ...

Articsókás gnocchi

Friss articsókát sajnos csak ritkán és aranyárban kapni, az olajban eltett verziója viszont már a legtöbb szupermarket polcán ott csücsül, de talán észre se vesszük. Pedig épp itt az ...

Csicseriborsó

A csicseriborsó konzerv azért élvez előnyöket a szárított csicseriborsóhoz képest, mert nem kell vele annyit foglalkozni – míg utóbbit be kell áztatgatni, addig az előbbi már konyhakész, és lehet vele főzni-sütni.

A csicseriborsó tele van fehérjével (14,5 gramm van egy csészényiben), és a benne található zsír elengedhetetlen ahhoz, hogy a vitaminok megfelelően felszívódjanak a szervezetben.

Arról nem is beszélve, hogy a csicseriborsó-konzerv leve felhasználható egészséges sütemények készítéséhez is.

Marokkói sárgarépa-saláta

Ez a saláta nem csak finom, rendkívül egészséges, ráadásul annyira szép színes, hogy már a látványa bearanyozza az ember napját. Tökéletes szereplője lehet a grillezéseknek, de ...


Még több konzerv:

Forrásunk volt.

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...