A divatos és gyors fogyást ígérő diéták sokszor nemcsak az egészségünket, hanem szó szerint az életünket is veszélyeztethetik. A Chubbyemu, a YouTube egyik orvosi csatornája osztott meg egy videót, ami egy 39 éves amerikai nő elrettentő példáját mutatja be.
Életveszélyes méregtelenítés
Az Illinois-i nő egy drasztikus diétát követően gondolta úgy hogy, a vastagbéltisztítást sem hagyhatja ki: szójaszószt ivott, aminek következtében órákon belül a közeli kórház sürgősségi osztályán kötött ki.
A "CG" monogrammal említett nő 1 liter (!!!) szójaszószt ivott meg, amivel körülbelül 66 gramm nátriumot vitt be a szervezetébe 2 óra alatt, miközben már 25 gramm nátrium is halálos kimenetelű lehet. A helyzetet tovább rontotta, hogy a hölgy ezt megelőzően 6 hónapon keresztül csak fehér kenyeret, valamit konzerv halat evett, és a szójaszószos akciót megelőző 3 hétben majdnem 12 kilót fogyott.
CG a magas sótartalmú szójaszósz után nem pótolta a folyadékot, a szíve hevesen kezdett verni, és nem tudta a mozdulatait kontrollálni, valamint a beszédkészsége is romlott, végül elájult. A férj hívta a mentőket, és még a rohamkocsiban szükség volt az újra élesztésre, ugyanis a nő szíve leállt.
Kómát okozó házi praktikák
A nagy mennyiségű só hatására a szervezetből kiürült a víz: az agy, a belső szervek, valamint az izmok olyan nagy mennyiségű vizet veszítettek, hogy a dehidratáltság életveszélyessé vált.A nő 4 napig volt kómában, de miután magához tért, eleinte nem tudta mozgatni a végtagjait, valamint a beszéd és a nyelés is gondot okozott számára.
CG-t korábban a pszichiátrián is megvizsgálták, és paranoiára, skizofréniára utaló jeleket találtak nála. Fő téveszméje az volt, hogy az amerikai kormány meg akarja mérgezni, ezért keresett az interneten méregtelenítő módszereket - ami ezúttal majdnem az életébe került.
Az egészséges szervezetnek nincs szüksége méregtelenítésre, ugyanis a májnak és a vesének pontosan ez a feladata. Ha azonban úgy érezzük, nem működik megfelelően a szervezetünk, orvosunkkal konzultáljunk, és ne az interneten kutassunk különböző „házi praktikák” után, mert az egészségünk láthatja kárát.
Ezeket olvastad már?
Ezeket olvastad már?
E-300, E-160, E-101 - vajon tényleg annyira veszélyesek az adalékanyagok?
Országos kutatásban tárták fel a hazai fogyasztók élelmiszer-adalékanyagokkal kapcsolatos ismereteit.
NosaltyFatorexia: egy újabb fura nevű betegség - te is ismerhetsz...
Nem mindenki látja magát kövérebbnek a tükörben, van, akinél pont az ellenkezője áll fenn: soványabbnak látja magát, mint amilyen a valóságban. De vajon miért baj ez?
Gyányi Ditta dietetikusKövér vagy? Légy büszke rá!
A túlsúlyosak, elhízottak szívesen hallják a „Fogadd el önmagad!" típusú üzeneteket. A helyzet azonban nem ilyen fekete-fehér, nem csak önmagunk elfogadásáról szól.
Bodon Judit dietetikusSzénhidrátok vagy zsírok? Melyiktől hízunk leginkább?
Úgy tűnik, hogy étrend tekintetében mindig kell egy főellenség - csak éppen ennek mibenléte változik az évek alatt. Korábban a zsírok voltak, ma a szénhidrátok vannak soron.
Bodon Judit dietetikuscímlapkép: 123rf