Ha tejről van szó, akkor általában a sok fehérjét, vitamint és ásványi anyagot tartalmazó tehéntejre szoktunk gondolni, pedig egyre többen térnek át az alternatív tejekre, így például a kókusztejre. A probléma csak az, hogy a szakértő szerint nem is olyan egészséges ez az alapanyag, mint gondoltuk.
A kókusztej fogyasztása lelassítja az anyagcserét
Először is tisztázzuk, miként állítják elő a kókusztejet. Az enyhén édes ízű kókusztejet a kókuszdió reszelt húsából nyerik ki. Színe és íze nagyon hasonlít a tejre, magas olajtartalma van. A boltokban lehet zsíros és sovány változatot is kapni belőle.
A tápanyagdús és ízletes kókusztejet rendkívül sokféle módon lehet felhasználni, vagyis teához, kávéhoz és a tej helyettesítőjeként is szokták használni. Sőt a vegetáriánusok és a laktózérzékenyek is előszeretettel fogyasztják.
Trista Best dietetikus szerint azonban csak módjával szabad fogyasztani, mivel lassíthatja az anyagcserét, illetve magas zsírtartalma miatt nagyon könnyű meghízni tőle.
A mértékletesség a legfontosabb
Természetesen nem kell örökre elbúcsúznod a kókusztejtől, de fontos, hogy mértékkel fogyaszd. Nemcsak azért, mert a kalóriadús kókusztej lassítja az anyagcserét, hanem azért is, mert telis-tele van telített zsírsavakkal, amelyek negatív hatással lehetnek a szívre és az érrendszerre nézve.
Az anyagcsere lassulását természetesen nemcsak a kókusztej okozhatja, hanem minden olyan étel, amit gyakran fogyasztunk, és ami rendkívül kalóriadús
- mutatott rá a szakértő.
Érdemes főzéskor minden esetben megmérni, hogy mennyi kókusztejet használsz, valamint végső esetben le is cserélheted egy kevésbé zsíros növényi tejhelyettesítőre.
További érdekességek: