A légkondi lehet barát és egyszerre ellenség, ha felelőtlenül használjuk. A különböző légúti panaszoktól kezdve reumához hasonló fájdalmak jelentkezhetnek, azonban meg lehet kerülni a légkondi miatti kellemetlenségeket. Olvass tovább, ha szeretnéd megtudni, hogyan hat a szervezetedre a légkondicionáló!
A klímaberendezést minden nyár elején úgy lenne szabad elkezdeni használni, hogy átesett egy alapos tisztításon. Vannak erre specializálódott szakemberek, akik fel tudják mérni, milyen állapotban van a légkondid. Miután ez megtörtént, figyelni kell arra, hogy ne csináljunk jégkamrát a szobából.
Ugyanis a légkondi által kialakított, a téli időszakhoz hasonló száraz, hűvös levegő a baktériumoknak is utat enged.
Ezért se csodálkozzunk, ha odakint a hőmérő higanyszála 36 fokot mutat, mi meg a megfázáshoz hasonló tünetekkel szipogunk a klímás szobában.
A klímaberendezések szűrőjének és tartályainak tisztítása azért fontos, mert az itt pangó víz tökéletes a gombák és baktériumok otthonra találására. Ezután jön a jól lehűtött szoba, ahol ezek könnyen terjednek, a hideg miatt pedig az emberi nyálkahártya védtelenebbé válik.
A légkondi szárító hatására nemcsak a nyálkahártya reagál rosszul, de a bőröd, szemed is kiszáradhat, akár még be is repedezhet. Ez ellen a folyamatos hidratálással (vízivással) tudsz tenni, illetve fontos az immunrendszer erősítése is.
Fejfájás is jelentkezhet, mint a klíma által okozott kellemetlen tünet.
Ezt az időnkénti szellőztetéssel tudod orvosolni, hogy ismét oxigén kerüljön a benti levegőbe is. Ha pedig a hideg levegő közvetlenül ér minket, akkor ízületi fájdalmak és gyulladásos állapotok is kialakulhatnak.
Ezek a cikkek is érdekelhetnek: