Kevés fény
Természetes napfény nélkül szenvednek a kerti növények, cserjék és bokrok. Ráadásul kint sokkal nehezebb dolgunk lesz az árnyékkal: míg a szobában elég áttennünk a kaspót egy másik ablakba, ahol több a fény, a már elültetett növényekkel ez nem ilyen egyszerű. Próbálkozzunk átültetéssel vagy a környező kerti növények (ésszerű) ritkításával.
Kevés nedvesség
A fény után talán a második legfontosabb tényező a növények rendes növekedésében a víz. Főleg akkor figyeljünk a sárga levelekre, ha melegebb, szárazabb idő van odakint.
Kevesebb kell, mint hinnénk: akár néhány eső- vagy öntözésmentes nap is elég ahhoz, hogy a levelek sárgulni kezdjenek.
Túl sok víz
Éppen azért nem szabad átesnünk a ló túloldalára, mert a szárazság mellett a túlöntözés is bajos lehet. Főleg akkor figyeljünk az öntözés mértékére, ha tudjuk, hogy rossz vízelvezetésű talajba vannak ültetve a növényeink. Ilyenkor a víz elzárja a gyökereket az oxigéntől, így azok nem tudnak lélegezni.
Ásványianyag-hiány
Ha nem jut elég tápanyaghoz a növényünk, az hamar meglátszik a leveleken. A legfontosabb ásványi anyag, aminek hiányában besárgulnak a levelek, a nátrium. De ezen kívül a vas, cink vagy mangán szintje is alacsony lehet a földben. Ilyen esetben érdemes tesztelni a termőföldet.
Túl magas pH-tartalmú föld
Az előző probléma újabbat szül: túl lúgos lesz a termőtalaj, amitől szintén sárga levelek jelennek meg a szárakon. Kén hozzáadásával két legyet üthetünk egy csapásra: a föld pH-szintje lejjebb megy, és a szükséges tápanyagok egy része is belekerül a talajba.
További növényápolási tippek: