Kiderült, mit esznek legszívesebben a magyar, és mit a Magyarországon tanuló egyetemisták

A magyarországi kultúráról és szokásokról kérdezte hallgatóit a Budapesti Metropolitan Egyetem, ami 250 hallgató megkérdezésén alapuló kutatásából derül ki.

A Parlamentet találják Magyarország legmeghatározóbb látványosságának a magyar, illetve az itt tanuló külföldi egyetemisták: az ötös skálán előbbiek átlagosan 4,4-es, utóbbiak pedig 4,8-es osztályzatot adtak az Országháznak. A legikonikusabb budapesti látnivalók rangsorának második helyére mindkét csoport a Budai vár épületegyüttesét sorolta, míg a dobogó harmadik fokára a hazai diákok a Hősök terét, a külföldiek pedig a Szent István Bazilikát juttatták fel.

A látnivalókon kívül a magyaros ételeknél is eltérően alakulnak a kedvencek:

  • a magyar hallgatók (sorrendben) a lángost,
  • a kürtős kalácsot
  • és a gulyáslevest szeretik a legjobban,

míg a külföldi fiatalok rangsorában az első helyen

  • a gulyásleves,
  • a másodikon a paprikás csirke,
  • a harmadikon pedig a lángos áll.

A magyar vendégszeretet a külföldi hallgatók ítélik meg kedvezőbben, azonban ők is csupán 3,5-ös átlagos osztályzatot adtak erre a kérdésre, míg a magyar diákok 3,3-re értékelték.

A kutatás alapján a hazai hallgatók leginkább modern bárokban, pubokban szórakoznak, külföldi társaik azonban inkább a zenés klubokat részesítik előnyben. Az itt tanuló külföldiek sokkal kevésbé kedvelik a romkocsmákat, mint a magyar diákok, illetve legkevésbé a modern bárokban tűnnek fel a válaszadók szerint.

Az itthoni diákok több mint 40 százaléka szerint a legjobb budapesti szórakozóhelyek a Deák téren és környékén vannak, ebből a szempontból a második helyre pedig a Szent István Bazilika környéke került – előbbi átlagosan 4-es, utóbbi pedig 3,6-es osztályzattal, harmadik helyen pedig a koncerthelyszín Budapest Parkot említették. Az itt tanuló külföldi diákok bulitérképén a Bazilika környéke a legnépszerűbb, majd a Deák tér, illetve a Kazinczy utca következik.

A METU egyik angol nyelvű kurzusán az itt tanuló külföldi hallgatók megfigyelési naplón keresztül részletesebben is beszámoltak arról, hogyan érzik magukat Magyarországon, mi a véleményük Budapestről és a kultúráról. A diákok többsége a pozitívumok között említette a kedvező árú és jól szervezett tömegközlekedést, Budapest lenyűgöző szépségét, a multikulturális környezetet, a közbiztonságot, az változatos kulturális programokat, az egyetemi életet és a hazai paprika különleges ízét A legnagyobb kihívásnak a magyar nyelvi környezet mindennapi nehézségeit, a saját pénznemük forintra átszámítását, illetve az otthonitól eltérő időjárást tartják. „Egy délkelet-ázsiai diák Párizshoz hasonlította Budapestet a szűk utcák és macskaköves utak miatt” – mondta Jákó Eszter, a METU marketing- és kommunikációs vezérigazgató-helyettese.

És ezt olvastad már az ízHUSZÁR magazinon?

Hol van már a karúszó és felfújható labda? Idén pizzaszeleteken és avokádón kell lebegni

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...