Kiderült, mennyire működnek a Facebookon keringő főzős trükkvideók

A BBC egyik riportere letesztelte azokat a borzasztó egyszerűnek tűnő látványos trükköket, amelyek a Facebookon és a Youtube-on hódítanak 5 Minute Crafts néven. 

Biztos sokan találkoztatok már azokkal a videókkal a közösségi oldalakon, ahol több tucatnyi baromi egyszerűnek tűnő, nagyon látványos praktikát mutatnak be pár perc leforgása alatt. A 5-Minute Crafts, So Yummy és Blossom nevű Youtube csatornáknak több millió feliratkozója van, egy valamire viszont mi is régóta kíváncsiak vagyunk:

vajon mennyire működnek ezek a trükkök?

Az Index.hu most megtalálta azt a BBC által készített riportot, amelyben részletesen utánajárnak annak, mennyire működőképesek ezekben a virális videókban feltüntetett "food hackek".

A válasz egy kicsit szomorú: semennyire. A BBC riportere több, a videókban megjelenő trükköt kipróbált a karamelltallértól kezdve a tejesdobozban összeállítható tejkrémig, végeredményében azonban egyik trükk sem úgy sült el a valóságban, mint ahogy azt a videókban elhitetik velünk.

Az öt perces videóban elsőként azt nézhetjük meg, hogyan készül, vagy éppen nem készül el a pillecukros tejes puding, aminek alapanyagait a tej dobozába kell önteni, majd pár percre a mikróba tenni. A videó szerint a végeredmény egy gyönyörű, masszív téglatest, amit könnyedén lehet kanalazni, a BBC riportere viszont sehogy sem tudta elérni a kívánt eredményt: már önmagában az is problémának bizonyult, hogy egy átlagos tejesdoboz nem fér be a mikróba, a lehűtés utáni végeredmény pedig egy rántottára emlékeztető, valljuk be, nem túl bizalomgerjesztő massza lett.

Ezután következett az olvasztott gumimacizselé, amely az alapul szolgáló virális videóban úgy olvad fel, hogy kihűlés után tökéletesen rákanalazható például egy tál puding tetejére. Nos, leleplező riporterünk nem járt sikerrel, a gumimacik felolvadtak, kihűltek, a pohár aljáról viszont sehogy sem lehetett kikaparni, úgy beleragadt a pohárba.

Természetesen a mikróba rakott kukoricacsőből sem lett pattogatott kukorica...

A BBC által megkérdezett élelmiszerszakértő, Ann Reardon szerint a gasztronómia világában is sokszor találkozhatunk a fake news, vagyis a hamis hírek fogalmával, ezek a videók pedig nemhogy mindenkit átvernek, de komoly károkat is okozhatnak, ha nem vagyunk elég óvatosak.

Veszélyes karamell

Példaként egy olyan trükknek álcázott átverést hoz fel, amelyben egy kézi habverő segítségével próbálnak meg forró karamellből vékonyszálas, fészkekre hasonlító ételdekorációt készíteni. A szakértő szerint ez a trükk kifejezetten veszélyes, mert a forró, folyékony karamell a forgó habverőre öntve össze-vissza fröcsöghet, egy szép kis égési sérülés pedig senkinek sem hiányzik, ugye?

Röviden: érdemes mindig elgondolkodni azon, hogy az ilyen és ehhez hasonló videók mennyi igazságtartalommal bírnak, amikor pedig forró összetevővel kell dolgozni, pláne nem árt, ha nagyon elővigyázatosak vagyunk!

Ezeket olvastad már?

via index

Hirdetés

Receptverseny

MUM, de jó! Bosch Ünnepváró Receptverseny indul

Van egy ünnepi recepted, aminek az elkészítéséhez több konyhai eszközt is használsz? Minél izgalmasabb a folyamata, annál nagyobb az esélyed, hogy nyerj egy Bosch konyhai robotgépet a most induló receptversenyünkön, görgess, és nézd meg a részleteket!

Legújabb receptek

Gyümölcskenyér

Ha könnyen és gyorsan szeretnétek emlékezeteset villantani, akkor ez a gyümölcskenyér kapóra jöhet. Nálunk most aszalt vörösáfonya, cukrozott gyömbér, aranymazsola, dió és étcsoki ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...