Nálunk a szerkesztőségben 1 éven beül az iroda körülbelül 60%-a áttért a gabonatejekre – sokan egészségügyi megfontolásból, mert nem egy kollégánknak fáj a hasa a "sima" tejtől illetve el van tiltva a tejfehérjétől vagy a laktóztól, sokan pedig az állatok és a klíma védelmében, környezettudatosságból.
Hogy mi melyiket isszuk? Rizs- illetve zabtejet, legtöbbször.
Ezért nem iszunk MANDULAtejet:
Végzetes ára lehet a nagyon divatos mandulatej fogyasztásának
Most úgy tűnik, 50%-unk jól választott, mert a ZABTEJ a legutóbbi információk szerint az a gabonatej, amelynek előállítása a legkevésbé terheli a környeztet.
Ebből a kis videóból megtudhattok minden információt, ami fontos lehet, de pontokba szedve lejjebb mi is felsorakoztatjuk őket:
Szóval az adatok:
- jóval kevesebb víz kell a zabtej előállításához (1 literhez 48 liter, ami 84%-kal kevesebb annál, mint ami ennyimandulatejhez kell!!!)
- 1 pohár mandulatejhez több vizet használnak fel, mint amennyit a reggeli zuhanyzásnál elfolyatsz
- a zabtej előállítása jóval kevesebb karbonkibocsátással jár (mint a szója- és arizstejé)
- érdekes, hogy a legtöbb üvegházhatású gázt a rizstej gyártása bocsájtja ki
- a zab termesztéséhez nincs szükség annyi vegyszerre, műtrágyára, rovarölő szerre sem (mint a kukorica- vagy szójababtermesztéshez)
Tudjuk, hogy gabonaízű, szokatlan, és nem is habosítható annyira, mint a sima tej vagy a mandulatej, de megéri elgondolkodni rajta!
Ezeket olvastad már?
5 étel, amit SOHA ne rakj be a fagyasztóba
A fagyasztás nagyon jó módja annak, hogy csökkentsük az élelmiszer-pazarlást, de nem minden ételt lehet jégre tenni. Mutatjuk, miket ne rakj a mélyhűtőbe!
Fenes Gábriel8 étel, amiről gyerekként GŐZÜNK se volt, ma pedig imádjuk
Vannak ételek, amikkel nap mint nap találkozunk, és szemrebbenés nélkül esszük őket. Pedig kiskorunkban ez nagyon nem így volt!
Brecz Judit