Vasárnapi ebéd a nagy családnak, tele vendégekkel a ház, és egyszerűen nem akar elfogyni a szennyes edény? Ilyenkor te is besegítesz a mosogatógépnek, és szó szerint kézbe veszed az irányítást? Kézi mosogatásnál már könyékig merülsz a habos vízben, és kitartóan tisztítod le az ételmaradékot a tányérokról, közben meg nem is tudod, miért rossz ez rád nézve. Elárulunk 8 olyan dolgot, amit kerülj el kézi mosogatásnál.
A kézzel való mosogatással kapcsolatos tudnivalókért katt a képre!
8 dolog, amit soha ne tegyél, ha kézzel mosogatsz
Ne mosogass csupasz kézzel: kicsit a menzás időszakot idézheti az a kép, ahogy a konyhás néni kesztyűben tálalja az ételt, a másik meg a háttérben mosogat szintén kesztyűben. Nincs ezzel semmi baj, sőt. A kesztyű megvéd a forró víztől és a vegyszertől is, így elkerülheted a szárazságtól berepedező kezeket.
Ne felejtsd el beáztatni az edényeket: megkönnyíted a saját dolgod, ha már főzés közben kijelölsz egy nagyobb edényt, amibe meleg vizet eresztesz. Ebbe dobáld bele azokat az eszközöket, amik már nem fognak kelleni. Sokkal könnyebb lesz a tisztítás, ha nem a rászáradt ételmaradékot kell kivakarni a villa fogai közül.
Ne nyúlj a mosogatólébe, ha nem látod, amit keresel: ennek az az egyszerű oka, hogy talán már megfeledkeztél arról, mi minden került bele. Lehet, hogy az alján ott lapul egy kerámiakés vagy egy csorba pohár, amivel csúnyán felsértheted magad. Az ilyen eszközöket jobb, ha elszeparálva tartod egy külön részlegen.
Ne gondold túl: amikor a vacsora romjai ott magasodnak a konyhapulton, akkor egy örökkévalóságnak tűnhet ennek eltakarítása. Legszívesebben a kanapéról néznéd az „örökkévalóságot”, de a valóság ennél sokkal árnyaltabb. Próbáld ki, hogy időzítőt állítasz be magadnak, és így legközelebb már sokkal nagyobb elánnal állsz neki a mosogatásnak.
Ezek a cikkek is neked szólnak: