A ketogén lényegében egy alacsony szénhidrát-, mérsékelt fehérje- és magas zsírtartalmú diéta, ami az utóbbi években igen nagy népszerűségnek örvendett. A ketogén diéta lényege, hogy a szervezetet a ketózis állapotában tartja, így az nem szénhidrátot, hanem zsírt éget. Ezzel pedig nemcsak a fogyás indulhat meg, de még a 2-es típusú cukorbetegség kezelésében is hasznosnak bizonyult. Itt azonban fontos megjegyezni, hogy az a fogyókúra, ami valakinek működik, lehet, hogy másnak egyáltalán nem fog.
Az alábbiakban végigvesszük, hogy milyen jelzésekre érdemes odafigyelni, amelyek azt üzenik: itt az idő új diéta után nézni.
5 jel, hogy nem nekünk való a keto étrend
Nem élvezzük az étkezéseket
Mindegy, hogy milyen az egészségügyi állapotunk, mindenki más és más ételeket kedvel – az egyéni preferenciáinkat pedig mindenképpen figyelembe kell vennünk a diétaválasztásnál. Ez nemcsak azért fontos, hogy továbbra is élvezzük az étkezéseket, hanem azért is, hogy hosszú távon is tartható legyen a diétánk. Ha a ketogént követve nem lelkesedünk a tányérjainkért, kvázi szükséges rossznak érezzük az étkezéseket, ideje tovább keresgélnünk!
Nehéz fenntartanunk
A keto egy viszonylag szigorúan korlátozó étrend, amit nem mindig egyszerű követni. Ha például különösen rohanósak a hétköznapjaink vagy ha otthon egy egész családra kell főznünk, máris bonyolulttá válik az étkezések megszervezése, és akkor még nem is beszéltünk a családi, baráti összejövetelekről! Ha az étkezési szokásaink túlságosan megnehezítik a mindennapokat, akkor itt az idő váltani!
Nem érezzük jól magunkat
Ha már belefogtunk az étrendbe, biztosan hallottunk a keto influenzáról. Ez akkor jelentkezhet, amikor a szervezet éppen hozzászokóban van ehhez az étrendhez, és gyakran mutat különböző megbetegedésekre utaló jeleket. Emellett – az alacsony rosttartalom miatt – székrekedés is gyakran kísérheti ezt a diétát. Ha azonban ezek néhány hétnél hosszabb ideig fennállnak, inkább hagyjuk abba a diétázást!
Még több diéta: