A kelbimbó színe, íze a kelkáposztáéra emlékeztet, de íze annál is lágyabb, a rostjai is finomabbak. Ennek a zöldségfélének a jelentőségét változatos felhasználhatósága, remek íze mellett az adja, hogy november-decemberben frissen elérhető, vagyis akkor jutunk gazdag vitamintartalmú friss zöldségféléhez, amikor kevés zöldségnek van igazán szezonja.
Kelbimbó bacon-nel, almával és hagymával
A sült kelbimbó bacon-nel, almával és hagymával gazdagított változata. Így már egy komplett fogás. Nagyon finom. (Az ötletet ezen a külföldi blogon találtam.)
Sültkelbimbó-főzelék pirított mandulával
Imádom a kelbimbót, és mostanában mániám lett, hogy minden zöldséget megsütök, mert sokkal intenzívebb íze lesz. Ezt az ötletet most Feritől merítettem, akinek örök hála és ...
Villámgyors morzsás kelbimbó
Minden évben várjuk, hogy eljöjjön a kelbimbó szezonja. Az emberek eléggé elzárkóznak tőle, pedig igazán sokoldalú és ízletes zöldség Készíthetünk belőle rakott fogásokat, ...
A kelbimbó vitamin- és ásványianyag-tartalma jelentős: C-vitamin, B-vitaminok, K-vitamin, béta-karotin, valamint kálium, kalcium, magnézium, foszfor, nátrium, vas, kén, króm, gazdag forrása. Gyulladáscsökkentő, antioxidáns, rákmegelőző, immunrendszert erősítő, emésztést serkentő hatást tulajdonítanak neki elsősorban, de magas ásványianyag- és vitamintartalma miatt is ajánlott fogyasztani.
Tehát a kelbimbónak rengeteg jótékony hatása van, mégis van 3 betegség, amikor nem javasolt beiktatni az étrendünkbe.
Ha ilyen betegségekkel küzdesz, inkább ne egyél kelbimbót
Még több érdekes cikk: