Sok trappista sajt létezik a piacon. Mi is teszteltünk már ezek közül jó párat, és sajnos meg kell mondanunk, nem mindegyik váltotta be a hozzá fűzött reményeinket. Most nem több termék közül választottuk ki a legjobbat, hanem csak egy terméket tettünk próbára, az Alföldi Tej Magyar trappista sajtját. De mi is az, ami minket, és szerintünk a legtöbb háziasszonyt érdekel, ha ezt a márkát választja? A típus felhasználása mentén indultunk el, a nálunk feltöltött receptek között kutakodtunk, amelyekhez a legtöbb trappista sajt kell.
Reszelt sajt
Bármihez is használjuk, legtöbbször lereszeljük a trappistát. Lehet, hogy furán hangzik annak, aki egész életében csak egy márkát használt, és nincs összehasonlítási alapja, de a trappistánál a reszelhetőség a legfontosabb szempont! Mi is ezzel kezdtük, egy jó nagy darabot kanyarítottunk a gurigasajtból, és nagy, valamint kis lyukú reszelőn is áttoltuk párszor. Jelentjük, itt mindent rendben találtunk, nem kenődött, nem töredezett, szépen reszelődött a sajt. A sajtot természetesen hűtőből vettük ki, hiszen ha egy konyhapulton hagyott, szobahőmérsékletűre felmelegedett sajtot próbáltunk volna lereszelni, az biztosan nem működik így, hacsak nem egy eszkimó igluban hajtjuk végre a gyakorlatot.
Melegszendvics
Félretéve a tréfát, a következő szint a sütés-főzés előtt egy lépéssel a szendvics készítése. Mégpedig a melegszendvicsé. A tehéntejből készült, félkemény, érlelt, jellegzetes érzékszervi tulajdonságú, oltós alvasztású lyukas sajtok, így a trappista sajt állománya is jól vágható, szeletelhető, reszelhető, ezért mi kipróbáltuk a hagyományos, felül reszelt sajttal megszórt, illetve az összecsukható szendvicssütőben készült variációkat is. A fenti recepten látható retro melegszendvics éppen ilyen jól mutatott a tányérunkon, mint a képen. Az összehajtott kenyerek között pedig pont jól olvadt meg, nem tocsogott sütés után zsírban a gépünk belseje a 26% zsírtartalmú sajt után.
Sajtos tészta
Azt szerettük volna, hogy legyen olyan étel is, ami biztosan nem hazudik, hiszen sütés után bármilyen sajt sokkal jobb ízű lesz, főleg, ha egy kis grillezőt is ráeresztünk. Egy sima főtt tésztán viszont a natúr, reszelt sajt nem csaphat be minket – ehhez egy adag jó minőségű tejföl a legjobb választás. Nem engedtük meg a keveredést, így márkahűen Alföldi Tej terméket, egy 20%-os Magyar tejfölt bontottunk a tálaláshoz. Ha azt mondjuk, az egész nagy adag elfogyott, akkor biztosan mindenki tudja, mire gondolunk: jól esett, bevágtuk az egészet, kérdéskör lezárva.
Rántott sajt
Már reszeltük, szeleteltük, olvasztottuk, de még igazán nem sütöttük meg. Eljött minden trappista sajtok legnagyobb tesztje, a panírozás és az olajban sütés. Egyik este dupla bundát kaptak a szép vastag szeletek, bekerültek a mélyhűtőbe, és csak másnap dobtuk be őket az olajba. Ez egy kis trükk az olvadékony dolgokkal, a töltött-rántott hagymakarikákat is így érdemes sütni. Miközben a panír aranybarnára sül, pont olyan szép ütemben olvad meg a sajt alatta, hogy csak szétvágáskor folyik ki, nem korábban. Mutatunk hozzá egy videót, hogyan csináljátok – ha a hűtést ki is hagyjátok, a dupla panír kötelező!
Csomagolás
A termék fekete csomagolása kicsit túl komolynak tűnik, ezen mi biztosan enyhítenénk, de valójában nem a külcsín, hanem a belbecs a lényeg, és az itt teljesen meggyőzött minket. Ha még idáig nem tettétek, az ünnepek alatt Ti is próbáljátok ki ezt a márkát!