Hogy miért karácsonyi a karácsonyi kaktusz? Mert télen, az ünnepek táján virágzik, így ekkor a leggyönyörűbb. Tartása egyszerű, és szuper ajándékötlet Mikulásra, karácsonyra. Újravirágoztatása sem túlzottan bonyolult, de figyelni kell pár részletre vele kapcsolatban, hogy valóban színes, mutatós, szépséges virágai legyenek.
Katt a galériára, és érkeznek a tippek!
Így lesz szép és buján virágzó a karácsonyi kaktuszod
Jó helyre kerüljön
Az átlagos szobanövényekkel szemben a karácsonyi kaktusz az átlagosnál alacsonyabb hőmérsékleten, 13-20 Celsius fokban, szórt fényű helyen érzi jól magát. Virágzási időszakban ne változtassuk a helyét, és semmiképp se tegyük huzatos helyre, mert lehullatja a virágait!
Virágzás alatt több víz
Ha megjelennek a rügyek, növeljük a vízmennyiséget, mert virágzás alatt szereti a több vizet, ezért jó, ha a földje állandóan nedves. Sőt, ilyenkor a szobahőmérséklet is lehet magasabb!
DE: ne álljon alatta a víz, mert a gyökerei kirothadnak. Imádja a párát, bőséges virágözönnel hálálja meg a kavicságyon tartást és az időnkénti permetezést. Van, hogy több hullámban is virágzik februárig, ezután viszont jön a virágzás utáni pihentetés időszaka hűvösben, kevés vízzel.
Elvirágzás után, áprilisig
Ha elvirágzott a kaktuszunk (február után), szedjük le a száraz virágokat, ekkortól kevesebb vízre vágyik és alacsonyabb hőmérsékletre. Áprilistól már jöhet a világos, de direkt naptól mentes 24-26 fokos hely, ekkor növekedik a növényünk. Fokozzuk az öntözést, és kezdjük meg a tápoldatozást is.
Gyökereztetés
Egy több tagból álló szárrészt válasszunk le, és ültetés előtt hagyjuk pár óráig száradni. A szárrészt homok és tőzeg nyirkos keverékébe dugjuk bele, és mérsékelten öntözzük 2-3 hétig. A gyökeresedést az jelzi, hogy megjelennek rajta a vöröses új hajtások. Ekkor ültessük át laza virágföldbe.
Még több növényekkel kapcsolatos érdekesség: