A kánikula rengeteg veszélyt rejt magában, így érdemes ezeken a napokon jobban odafigyelnünk testünk jelzéseire. A folyadékbevitel az egyik legfontosabb, hiszen a 35 fok körüli hőségben könnyedén kiszáradhatunk. Nézzük, milyen jelei vannak a kánikula miatt kialakuló kiszáradásnak:
A legnagyobb veszélynek azok vannak kitéve, akik a szabadban dolgoznak vagy tevékenykednek. Egy sürgősségi orvos, Della-Giustina elmondta a Huffpostnak, hogy a kint tartózkodóknál akár 30 perc alatt is bekövetkezhet a baj, szerencsére egy meleg lakásban ez sokkal több idő.
Ahogy melegszik az ember, egyre jobban izzad, és az izzadsággal elkezd folyadékot és elektrolitokat veszíteni, és ha nem iszik eleget, vagy többet izzad, mint amennyit iszik, akkor elkezdhet kiszáradni
– magyarázza egy másik orvos.
A kiszáradás során először azt tapasztalhatjuk, hogy:
- nagyon szomjasnak érezzük magunkat,
- majd kiszárad a szánk és az ajkaink,
- végül émelyegni kezdünk.
- A vizeletünk színe sokkal sötétebbé válik.
Előfordulhat akár az is, hogy a kiszáradással együtt hőséggörcs, hőkimerülés és hőguta alakul ki. Éppen ezért az orvosok nem győzik hangsúlyozni, hogy nagyon fontos a folyadékfogyasztás, és ha tehetjük, akkor árnyékban vagy valamilyen benti térben tartózkodjunk a kánikulában.
Még több tartalom, hogy jobban viseld a nyári kánikulát: