Kakikapszula, a legújabb fogyókúrás csodaszer?

Tekintettel arra, hogy az elhízás ma már gyakorlatilag világméretű járvánnyá nőtte ki magát, rengeteg kutatás keresi a megoldást a megelőzésre, kezelésre. Ez itt pl. az egyik.

A 21. század egyik újabb csodája: amerikai tudósok azt kutatják, hogy egy vékony ember széklete vajon segíthet-e egy elhízott embernek lefogyni?

Hamarosan fény derülhet az igazságra, ugyanis klinikai vizsgálatot fognak még idén lefolytatni annak kiderítésére, hogy az ún. "fekális mikrobióta transzplantáció" (FMT) vajon segítheti-e a testsúlycsökkentést.

Természetesen van tudományos háttér

Az elmúlt évtizedekben az elhízás már világméretű járvány szintjét öltötte, ennek megfelelően rengeteg orvosi kutatás folyik most párhuzamosan annak kiderítésére, hogy mi állhat az elhízás mögött és miként kezelhető tartósan, stabilan.

Természetesen mindannyian hallottunk már a túlzott kalóriabevitel és a mozgásszegény életmód szerepéről a túlsúly kialakulásában, de azt is tudjuk, hogy léteznek olyan emberek, akik sokat esznek, nem mozognak, mégsem híznak el - bár a helytelen életmódból fakadó egyéb betegségekkel ők is szembenéznek. Mi lehet ennek az oka? Mitől függ? Mi a különbség a két embertípus között, amitől az egyik meghízik, a másik sovány marad? Erre keresik a választ a fekális mikrobióta transzplantáció koncepciójának kitalálói is.

Olvastad már?

Anorexiás kamaszok elképesztő trükkjei

Mikrobiom? Az micsoda?

A beleinkben található mikrobák, amelyek összességét mikrobiomnak nevezzük fontos szerepet töltenek be szervezetünk egészséges működésében: segítik az emésztést, az immunrendszer működését, sőt hatással vannak hangulatunkra és viselkedésünkre is.

Az elhízás okainak, kezelésének feltárását célzó számos kutatási irány közül az egyik, hogy vajon a mikrobiomunknak van-e hatása testösszetételünkre. Az e téren végzett eddigi kutatások pedig azt mutatják, hogy van és érdemes ebben az irányban tovább vizsgálódni.

Mint más orvosi kutatások esetében is, első körben (iker)egereken tesztelték az ötleteket. A túlsúlyos példányok bélmikrobáiból a vékony példányokéba átültetve a vékony példányok súlya nőtt, meghíztak, anyagcsere állapotuk megváltozott.

Idén márciusban kezdődik majd a 12 hetes kutatás, amely során 20 elhízott ember segítségével fogják vizsgálni a FMT hatását az emberi szervezetre. A 3 hónap alatt feljegyzik majd a testsúlyban, a testösszetételben, az anyagcsere folyamatokban, és a mikrobiomban történő változásokat

via IFLScience

Legújabb receptek

Dubaji csoki

A dubaji csoki most óriási őrület, úgyhogy muszáj volt kipróbálnunk, hogy valóban felér e a hírnevéhez.

Egyszerű francia hagymaleves

Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...

Céklaravioli

Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...