Az élelmiszergyártók mostantól feltüntethetik egyes joghurtokon, hogy csökkenthetik a kettes típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát. Mindezt az amerikai gyógyszerhivatal (FDA) engedélyezte, azonban a gyártóknak tájékoztatniuk kell a fogyasztóikat arról, hogy ezzel kapcsolatban egyelőre kevés kutatás született.
Fehérjeforrásként a joghurt segít szabályozni a vércukorszintet, valamint az éhségérzetet a nap későbbi szakaszában, különösen, ha reggeliként fogyasztják
– mondja Caroline Thomason dietetikus.
A szakember hozzátette, természetesen nem csodaszerről van szó, de tényleg van tudományos alapja annak, hogy a joghurt a magas probiotikum- és fehérjetartalma miatt csökkentheti a 2-es típusú cukorbetegség kockázatát.
Nem mindegy, milyen joghurtot választunk
Persze a szakértők szeretnék hangsúlyozni, hogy nem mindegyik joghurt segíthet a cukorbetegség megakadályozásában, hiszen rengeteg terméket nagy mennyiségű hozzáadott cukorral édesítenek, ami rossz hatással lehet a vércukorszintre.
Éppen ezért azt javasolják, hogy lehetőleg probiotikumokat tartalmazó, hozzáadott cukor nélküli joghurtot vásároljunk és fogyasszunk. Ha pedig különlegesebb ízekre vágyunk, akkor keresünk olyan ízesített változatokat, melyek nem tartalmaznak hozzáadott cukrot vagy cukormentesek.
Még több hasznos tanács, ha cukorbetegséggel küzdesz: