Az idei nyár kezdetén a prémium borkóstolókat szervező csoport azt szeretné minél több borkedvelőnek bebizonyítani, hogy pezsgőspalackot nemcsak születésnapi ünnepségeken és decemberben érdemes bontani, hanem az év bármely napján. Sőt, a nyári szezon kifejezetten jó lehetőséget kínál arra, hogy próbára tegyük, milyen üdítő lehet egy jól behűtött gyöngyöző- vagy habzóbor a kánikulában - 2015. június 20-án!
A márciusban lezajló Tokaj Grand rendezvénysorozat mellett az idei másik újdonság a Pezsgő Szalon, amely júniusban országszerte kínál buborékokra hangolt programokat, ajánlatokat. A hónap természetesen ez alkalommal sem lenne teljes a Budapesten lezajló Nagy Pezsgő Kóstoló nélkül, amelynek 2015. június 20-án a Corinthia Hotel Budapest ad majd otthont.
Ráhangolódásként röviden összefoglaljuk az egyes itthon elfogadott buborékos borkategóriák közötti különbségeket, hiszen ez egy összetett és sokszínű világ, amely legalább olyan sokféle alkalmat és fogást kísérhet, mint a megszokott, buborékmentes, úgynevezett csendes borok.
A gyöngyözőbor buboréktartalma képződhet természetes módon vagy szén-dioxid mesterséges hozzáadásával. A pezsgőhöz képest azonban alacsonyabb a palackban uralkodó nyomás, 1-2,5 bar körül alakulhat.
A habzóborok szintén a hétköznapok italai, jó szívvel ajánlhatók koradélutáni-esti gondűzőnek. Az alapborhoz mesterségesen adnak annyi szén-dioxidot, hogy a palackban legalább 3 bar túlnyomás uralkodjon.
A pezsgőben lévő buborékok mind természetes módon, az erjesztés következményeként jönnek létre, és legalább 3 bar nyomást fejtenek ki. Az egyes pezsgőkészítési módszereket az eljárás körülményei különböztetik meg. Főként az számít minőség szempontjából döntőnek, hogy milyen alapanyagból indultak ki, palackban vagy tartályban képződtek-e a buborékok, és hogy milyen hosszan érlelték a forgalomba hozatal előtt az adott pezsgőt.