Isteni IR-barát ételek karanténban - imádni fogod!

Mit eszik egy IR-es karanténban? Hát csupa finomat! Összegyűjtöttük nektek a legfontosabbakat, és szuper receptötleteket is mutatunk!

Már jól tudjátok, hogy IR-témában szoktam nektek írni, mert inzulinrezisztensként oda kell figyelnem a táplálkozásomra. Amióta számolom a szénhidrátokat , elképesztően változatos, finom és egészséges ételeket fogyasztok, így a karantén és a felhalmozás nekem nem volt kihívás, listát írtam-írok, heti kétszer megyek boltba/piacra/drogériába, szigorúan maszkban!

Pont a karantén előtt volt egy műtétem is, így még inkább elkezdtem odafigyelni arra, hogy mivel tehetem erősebbé magam fölösleges kalóriák nélkül. Étvágyam kevésbé volt, sokat kellett feküdnöm, hogy gyógyulhassak, így nekem a karantén lényegében február közepe óta tart.

CHIAMAG

Na, ekkor cuppantam rá a chiamagra, ami egy olyan alapanyag lett, amit rendszeresen tudok fogyasztani, pár csomaggal mindig van otthon, cukormentes kókusztejjel együtt, és fagyasztott gyümölcsökkel a frigóban.

Igen, ez nem a legolcsóbb szuperkaja, viszont rászoktam, nagyon finom, tudom, mennyire jót tesz a szervezetemnek, és a nasi iránti igényemet is kielégítem vele. Természetesen 2-3 evőkanálnyi eritrittel édesítek, és mindig van otthon a hűtőben egy-egy adag chiapuding. Ha valahova hirtelen el kell ugranom (ez mostanában a totális home office-ban nem jellemző annyira), akkor viszem magammal kiskanállal, a hordozható dobozomban.

Zöldségek

Nagyon nehéz délután már friss zöldségeket találni, sietni kell a piacra vagy a boltba, online meetingek és leadási idők mindig közbeszólnak, hogy mikor jutok ki vásárolni, és sokszor végül csak az este marad. A délelőtt a 65 év felettieké most, de délután/este beszerzek gombát, cukkinit, édesburgonyát, újabban a kelbimbót kívánom, még kitalálom, mi lesz belőle, paradicsomot különböző feldolgozott formában, és hát mi tagadás, a drágább fürtös paradicsomot választom a reggelikhez, salátákhoz.

A beszerzett zöldségekhez igazítom a receptjeimet, és az egyik kedvencem, ahogy már tudjátok, az ázsiai konyha: a delikátboltból hozok kókusztejet (figyeld a szupermarketeket, sokszor le van árazva!), currypasztát, most pasztából a pho levest is ki fogom próbálni, ami nyilvánvalóan nem összehasonlítható a hosszan főzött alapleves verzióval, de hétköznap nem igényel sok agyalást, és ha finom, egészséges, hát miért ne?

TOFU

A tofu előtérbe került, mert egy vegetáriánussal élek együtt, és kiderült, hogy a szója ezen formája, valamint a granulátum is meglepően sokoldalúan felhasználható húshelyettesítésre, saláták, főzelékek mellé.

Sajtok, zöldségfasírtok

Az egyik kedvencem a grillezett sajt: a grillezéstől a nyolcadik kerületi kis konyhánkban mondjuk messze vagyunk, de egy serpenyőben meglepően jól át lehet sütni egy brie sajtot is, ezért most odavagyok. Zöldség- vagy bármilyen cukkinifasírtot bármikor összedobok, a hidegen sajtolt olajaimhoz ragaszkodom, és nagyon keveset használok belőle. A zöldséges fasírtokhoz sokszor kókuszlisztet használok alacsony szénhidráttartalma miatt, egyáltalán nem lehet érezni rajta a kókuszízt, vagy ha igen, engem az sem nagyon zavar.

Hidegen sajtolt olajok

Ha már olajok: imádom a mindenféle hidegen sajtolt, menő olajakat, olíva, tökmag, szőlőmag, mindegyik jöhet.

Ha a hedonista énem előugrik, akkor kenyérkockákra, friss (teljes kiőrlésű) bagettre csepegtetek belőlük, és úgy falatozgatunk este.

Külföldi utakról vannak még ilyen olajaim, ezeket főzésre nem használom, csak így önmagukban locsolok belőlük a kenyérre, próbáljátok ki karanténban egy pohár bor mellett a teraszon, igazi úri mulatság lesz!

Ezeket olvastad már?

Címlapról ajánljuk

További cikkek