Az influenza valóban megelőzhető?

Itt az influenzaszezon. A legjobb védekezés azonban nem a támadás, hanem a megelőzés! Állítsunk inkább össze magunknak a szervezetünk védekezését erősítő étrendet.

Méz

Szerintem senki előtt nem vitás, hogy szervezetünk akkor tud megfelelően védekezni a betegségek, köztük az influenza ellen is, ha védőanyag-raktárait megfelelően feltöltöttük.Ebben elsődleges segítőtársaink lehetnek a vitaminok. A téli időszakban amúgy is fontos a vitaminpótlás, de az influenza közeli időszakban fordítsunk erre külön figyelmet.

Reggelire, tízóraira, uzsonnára együnk gyümölcsöt – például C-vitaminban gazdag déli gyümölcsöket, igyunk gyümölcsturmixokat, smoothie-kat. Ebédünkhöz válasszunk zöldségleveseket, köretnek friss salátákat. Együnk zsírban oldódó vitaminban gazdaggyümölcsöket is, például diót, mandulát.

A zöldségek és a gyümölcsök, amellett, hogy természetes vitaminforrások, élelmirost-tartalmuknál fogva javítják legfontosabb védekezőbástyánk, a bélrendszerünk működését is. Ennek érdekében fogyaszthatunk még probiotikus joghurtokat, kefirt is. Magas antioxidánstartalmú a méz, válasszuk a hiteles termelői változatokat. Régóta ismert és igazolt a fokhagyma jótékony hatása egyes betegségek megelőzésében. Ne sajnáljuk most az ételeinkből, a bátrabbak és egyedülállók önmagában is fogyaszthatják.

Megfázás elleni leves recept

Együnk rendszeresen, ne koplaljunk, figyeljünk oda a napi megfelelő energiabevitelre, a nagy lendületű fogyókúráknaknem most jött el az ideje. Szervezetünk a megfelelő energiaellátás hiányában legyengül, fogékonyabb lesz a fertőzésekre.

A fentiek mellett nagyon fontos a megelőzésben és a terápiában is a megfelelő pihenés ésa mozgás, és amennyire tehetjük, kerüljük a negatív stresszt, kényeztessük magunkat pihentető fürdővel és ne felejtsünk el gyakran kezet mosni!

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

3 napos mézeskalács-sajttorta

Egy igazi fűszeres karácsonyi finomság. A nevét azért kapta, mert a mézeskalácsok és a torta pihentetési ideje miatt 3 nap alatt készül el. Kóstoljátok meg! :)

Tejfölös-sajtos csirkecomb

A csirkecombot már előző este befűszerezhetjük, így az ízek jól átjárják a húst, másnap pedig csak a sütéssel kell majd foglalatoskodnunk. Én barna rizsből készült rizibizivel ...

Preckedli (diós linzer) cukorbetegeknek

Tálalás előtt szórjuk meg ízlés szerint poreritrittel, majd úgy kínáljuk. Száraz, hűvös helyen tárolva egy-két hétig is eláll, sőt minél tovább áll, annál finomabb, és omlósabb ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...