Az 1907-es tél különösen nagy havat hozott Budapestre is, ami mesebeli fotókat eredményezett. A tömeg és dugó nélküli Budapest még egészen másként festett a 20. század elején. Szeretnivaló, csodás hely volt a fővárosunk.
1907-ben még a régi Erzsébet hidat örökítette meg a fotós, szemben a Rudas gyógyfürdővel. A hatalmas télben a Duna is befagyott, és a különös csendélet egészen elképesztő látványt nyújt.
AVárosligetmár anno is népszerű találkozóhely volt, ha beindult a korcsolyaszezon. Elegánsan öltözöttkalapos urak,szoknyás hölgyek, csinos kisasszonyok és gyerekek népesítették be a jégpályát.
Az Oktogonban rejlő hirdetési lehetőségeket már 102 évvel ezelőtt is felfedezték. Igaz, akkor még csupán egy whiskeymárka logója díszítette az egyik ház tetejét.
Hatalmas hókupacokat lapátoltak a munkások az V. kerületben a régi Városház téren. Háttérben a Belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia, a Kígyó utca felől.
Felismernéd a hatalmas, ember nagyságú hófalak övezte Vörösmarty teret? 102 éve még Gizella térnek hívták, jobbra a Haas palota, szemben a Váci utca torkolata látható.
Ilyen békésnek sem láthattad még az Andrássy utat. A nagy hóban csak néhányan sétálnak, a Hősök terére vezető sugárút varázslatos látványt nyújt.
A Deák Ferenc tér, és szemben az Erzsébet tér is egészen másként festett 102 éve. Mintha egy képeslapot néznénk: az úton egy lovaskocsi, balra, a kép szélén egy gesztenyeárus, az előtérben a gyerekek pedig épp hógolyózni készülnek.
Talán aKodály körönd őrizte meg leginkább a régi formáját. A hóval vastagon borított fák csak tovább fokozzák a hely egyébként is mesés hangulatát.
Ezeket olvastad már?
Így gyógyítottak és jósoltak régen a magyarok - Kipróbálnád?
A magyarság történetében a rostához ősi hiedelmek kapcsolódtak: gyógyításra, jóslásra és tolvajok leleplezésére is használták.
Petrás GabriellaCsutkababa, nádsíp és csúzli – Filléres gyerekjátékok nagyszüleink idejéből
Kukoricaszárból hegedű, csutkából baba, fűzfából síp – Így játszottak régen a falusi gyerekek.
Petrás GabriellaTudod, mi az a fabatka? És vajon hogyan ordít a...
Régi szólásaink nagy részét még ma is minden nap használjuk, de a legtöbbről mégsem tudjuk, mit jelentettek eredetileg. Ismerd meg a legnépszerűbb szólásaink történetét!
Petrás GabriellaSzerelmi kötés, mágia, boszorkányság – Régi falusi hiedelmek nyomában
A régiek az akasztott ember kötelének is varázserőt tulajdonítottak, és még a temetőbe sem voltak restek kimenni, hogy elérjék céljukat.
Petrás Gabriella