Mivel a törülközőnket fürdés után, tehát "tisztán" használjuk, így bőven elég, ha körülbelül kéthetente cseréljük őket – gondolhatnánk, logikusan.
Pedig a szakértők szerint a fürdőszobai törülközőket HÁROM felhasználás után már a szennyestartóba kéne száműznünk, hiszen az elhalt hámsejtek több tízmillió bacit is rejthetnek.
Így mosd ki helyesen
A törülközőnek sokszor dohos szaga lehet, hiszen nedvszívó anyagából adódóan magába zárja a nedvességet, így nehezebben is szárad. Mary Marlowe Leverette szakértő szerint pont emiatt (is) érdemesöblítő helyett néha egy csésze ecettel átmosni a törölközőt, mert az öblítőmaradék csapdába zárja a szagokat, és a dohosság megmarad. A következő mosásnál már használhatsz újra öblítőt, de később cseréld újra ecetre, és így tovább. Ezzel megelőzheted, hogy idő előtt kidobásra kerüljenek a törülközők.Az ecet pedig – az öblítővel ellentétben – környezetkímélő is, így az se baj, ha végleg ecetre váltasz!
Fontos tudni
Ha esetleg megfáztál, vagy más betegségben szenvedsz, akkor fokozottan figyelj a sűrűbb mosásra, mert a bacilusokat folyamatosan továbbítod a testedre a törülközővel, így sokkal tovább tart, míg meggyógyulsz.
Ezeket olvastad már?
Biztos módszer: így űzd el a bűzt a konyharuháidból!
Eleged van már abból, hogy a konyharuhád mosás után is büdös marad? Itt egy biztos módszer, amivel elűzheted a rossz szagokat!
Fenes GábrielHárom dolog is lehet a konyhádban, ami mocskosabb, mint a...
Azt gondolnánk a mosogatóban és a lefolyócsőben van a legtöbb szennyeződés a konyhánkban. Kiderült, hogy nem így van...
Fenes GábrielEz az 5 legmocskosabb hely a konyhádban, ahol több a...
Nemcsak a villamos kapaszkodója vagy az orvosi rendelő kilincse hemzseg a baktériumoktól, hanem bizony a szeretett konyhában is bacilusok hada állhat bevetésre készen! (x)
NosaltyHogyan kerülhet méreg a lekvárba? Légy résen!
Az otthoni befőzés a legklasszabb módja annak, hogy a hidegebb napokon is élvezhessük a finom nyári ízeket. Van pár dolog, amire azonban érdemes figyelni!
NosaltyCímlapkép: iStock