Így viseld a maszkot kánikulában, hogy ne bolondulj meg tőle

A maszk mindenkinek nyűg, de mivel jelenleg kötelező, nem érdemes kapálózni ellene – mutatjuk, hogy oldd meg, hogy nyáron is elviselhető legyen az arcodon.

Kánikulában minden réteg textil, amit viselünk, növeli a szenvedéseinket, és most nem csak az okoz gondot, hogy esetleg beleizzadunk a fehérneműnkbe vagy ruhánkba, de a maszkok alatt még az arcunk is izzad. Az izzadás már önmagában kellemetlen, ha az arcot érinti, de azon kívül, hogy annyit következmények nélkül megtehetünk, hogy az arcunk izzadós részeire kenünk a gyógyszertárakban kapható illatanyagmentes izzadásgátlókból egy keveset, nincs mit tenni: a maszk akadályozza a levegő keringését az arcunk körül.

A maszk anyaga

Ami meghatározó a hőérzetben, az a maszk anyaga. Valójában nincs az a textilmaszk, ami olyan kényelmes tudna lenni, mint a sebészi maszkok. Ezekkel az a baj, hogy ahogy a nevükben is szerepel, ezek egyszer használatosak, azaz addig, amíg be nem nedvesednek a leheletünktől vagy az izzadságunktól. Kánikulában ezeket naponta többször kell cserélni, ami nem túl gazdaságos, és ha a járvány eltart még egy ideig, akkor nem is túl környezetkímélő, tekintve, hogy hányan viselik őket világszerte.Ha textilmaszkot viselünk, arra is érvényes a szabály, hogy cserélgetni kell. Az, hogy újrahasználható, nem azt jelenti, hogy mosás nélkül használható újra: ha nem mossuk őket minden használat után, akkor számíthatunk rá, hogy a rajtuk megtapadó szennyeződések miatt pattanásosak leszünk.

Egyrétegű is elég

A textilmaszkok anyaga és vastagsága is fontos tényező abban, hogy mennyire kényelmesek kánikulában. Az felhasznált textilek vastagsága nincs feltüntetve a maszkokon, de ha megtapogatjuk, úgyis érezzük. Nyáron aztán semmi értelme nincs a kétrétegű textilnek, hiszen úgysem az a funkciója, hogy vírusokat szűrjön, hanem csupán az, hogy a cseppfertőzéseket megakadályozza, ezt pedig egy egyrétegű maszk is megteszi.

Az anyagot illetően az összetételnél arra érdemes figyelni, hogy minél nagyobb arányban tartalmazzon természetes rostokat, ami ez esetben leginkább a pamutot jelenti. A poliésztermaszkokba sokkal jobban beleizzadunk, mint a pamutba.

A kis gumi vagy szalag, ami a fülünkön tartja az eszközt, pedig legyen minél kényelmesebb. Ha húzza a fülünket, vagy vág, az hozzájárul a kánikulában ahhoz, hogy még rosszabbul érezzük magunkat.

via GIPHY

Utcán nem kötelező

Szerencsére a maszk viselése az utcán nem kötelező, és a megfelelő távolság betartásával nem is értelmes, így csak az üzletekben és szolgáltatóhelységekben kell viselni őket, melyek többnyire légkondícionáltak. Miután elintéztük az ügyeinket, vegyük le, anélkül, hogy összefogdosnánk, és lehetőleg ne dobjuk bele a táskánkba, a zsebünkbe pedig pláne ne tegyük, ha még egyszer viselnénk.

Ezeket láttad?

Ezeket olvastad már?

via

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

Ismerd meg a bottargát, és azt is elmondjuk, hogy használd...

A bottarga egy különleges gasztronómiai alapanyag, amelyet gyakran neveznek a "tenger aranyának". Azok számára, akik még nem találkoztak vele, a bottarga nem más, mint sózott és szárított halikra, amely különleges ízvilágával azonnal magával ragadja az ínyenceket. Ezt a mediterrán kincset évezredek óta fogyasztják, és ma is nagy becsben tartják a kulináris világban.

Hering András

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...