Így válassz naptejet a kicsiknek!

Itt az ideje, hogy naptejet válassz! Különösen a kisgyermeked érzékeny bőrére figyelj, hiszen a napégés nemcsak fájdalmas, később kellemetlen következményei is lehetnek.

Azzal minden szülő tisztában van, hogy védeni kell a gyermeket a túlzott napsugárzástól, mivel néhány ártalmatlannak tűnő leégés az évek során akár súlyos bőrbetegséghez is vezethet. Legbiztosabb, ha 11 és 3 óra között nem tartózkodik a gyerek napon, de nyaraláskor ez nyilván kizárt. Abban szeretnénk most segíteni, hogy mire figyelj a napkrém kiválasztásánál.

Mindenképpen válassz kifejezetten gyereknapkrémet, ami hypoallergén és tartósítószer-mentes, tehát az egészen érzékeny bababőrt sem irritálja. Fontos, hogy vízálló krém legyen, így pancsolás közben is védelmet nyújt, hiszen a víz jelentősen fokozza a sugárzás erősségét. Ma már szinte minden napkrém komplex, UVA+UVB védelmet biztosít, de azért ezt sem árt ellenőrizni. Nyár elején inkább magasabb faktorszámú (F50+ a jelenleg létező legerősebb faktorszám) krémet válassz, mert ilyenkor nagyon érzékeny még a bőr. Később, amikor már van alapszíne a bőrnek, ami némi természetes védelmet is nyújt, bőrtípustól függően elég lehet a 30-as faktor.

Hogyan használjuk a napkrémet?

Egyenletesen és bőségesen vidd fel. Akkor is kend újra időközönként a gyerkőc bőrét, ha vízálló krémet használsz, mivel homokozás, játék, törölközés következtében ledörzsölődik a hatóanyag, illetve „kimerül”.

Figyelem, félárnyékban is le lehet égni, tehát ekkor is védd a gyermek bőrét megfelelő krémmel. Érdemes pólót és sapkát adni a gyerekre erős napsütésben, de tudd, hogy egy átlagos pamut póló csak körülbelül 10 faktoros napkrémnek felel meg, tehát ez önmagában nem elég!

A Dr.Kelen naptejekről itt tudhatsz meg többet >>

A rovat korábbi cikkeit itt olvashatod >>

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

Dubaji csoki

A dubaji csoki most óriási őrület, úgyhogy muszáj volt kipróbálnunk, hogy valóban felér e a hírnevéhez.

Egyszerű francia hagymaleves

Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...

Céklaravioli

Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...