Nincs is jobb egy frissen sült, ropogós héjú, puha kenyérnél. A házilag készített kenyerek a boltiban vásárolt társaikkal szemben nem tartalmaznak tartósítószereket, ezért jóval kevesebb ideig állnak el. Van azonban néhány trükk, amivel meghosszabbíthatjuk a kenyerünk életét, és megvédhetjük a kiszáradástól.
Először is érdemes megvárni, amíg a kenyér kihűl. A hűtőbe semmiképp ne tegyük, mert bár a penészesedéstől megóvja a hideg a kenyeret, de a kenyérszeletek hamarabb kiszáradnak. Ehelyett érdemes papírzacskóban tárolni, ahogy azt a pékségekben és néhány boltban is teszik. A papír magába szívja a nedvességet és frissen tartja a kenyeret. Mindez persze csak akkor érvényes, ha szobahőmérsékleten tároljuk a cipót.
A friss kenyeret fel is szeletelhetjük, és egy műanyagzacskóban lefagyaszthatjuk. Ilyenkor azonban a kenyér egy kicsit vizes lesz, de pirítósnak még tökéletesen használható.
Végezetül a legjobb megoldás, ha a kiszáradt cipónkat meglocsoljuk egy kis vízzel, és 10 percre betesszük a forró sütőbe. Ha pedig ez sem válna be, készítsünk a kiszáradt cipóból zsemlemorzsát!
...ezeket láttad már?
Ezeket olvastad már?
7 kenyérkészítésről szóló videó, amiktől biztosan megkívánod a finom, friss...
Ahogy ezek a kenyerek készülnek, az már művészet...
Fenes Gábriel10 fantasztikus kenyér Graham-liszttel
Hallottál már a Graham-lisztről? Ez a liszttípus is kedvezően hat az egészségünkre, érdemes házi kenyereinkben, péksüteményeinkben is felhasználni.
Bodon Judit dietetikusHány kalória és szénhidrát egy szelet kenyér? Videónkból megtudod!
Azt könnyen kideríthetjük, hogy hány kalória 10 dkg kenyér vagy kifli, de vajon hány kalória egy darab kifli, egy szelet kenyér? Videónkból most megtudod!
Bodon Judit dietetikus12 kenyér kovásszal vagy anélkül - Készíts saját Szent István-napi...
Augusztus 20-a az új kenyér ünnepe is. Ha nincs lehetőségetek megkóstolni az idei Szent István-napi kenyeret, akkor elkészíthetitek az otthoni változatotokat.
Nosalty