Akárcsak a felnőttek étrendjében, a kisdedek esetében is fontos szerepe van a reggelinek. Semmiképpen ne hagyjuk el, ha sietős a reggelünk, akkor is szakítsunk időt gyermekünk nyugodt étkezésére.
A kisgyermekek étrendjében a megfelelő mennyiségű és eloszlású energia- és tápanyagbevitel érdekében alapvető jelentőségű a napi ötszöri étkezés. Az én szememben minden étkezés ugyanolyan fontos, így a reggeliről sem gondolom, hogy elhagyható. Még akkor sem, ha esetleg gyermekünk már bölcsibe, oviba jár és tudjuk, hogy ott kap majd reggelit, tízórait.
A kisgyermek reggelije legyen energiadús, tartalmazza mindhárom alapvető tápanyagot: (összetett) szénhidrátot, (teljes értékű, azaz állati eredetű) fehérjét és zsiradékot is. Frissen préselt gyümölcs- vagy zöldséglevekkel, turmixszal megadhatjuk a reggeli vitaminlöketet is.
A bolti reggelizőpelyhek helyett készítsünk gabonaalapú kását zabpehelyből, amarántból, vízzel vagy tejjel. Cukor helyett édesítsük gyümölccsel, esetleg mézzel és adhatunk hozzá natúr joghurtot is, amivel a teljes értékű fehérje is biztosítható.
Ha kisgyermekünk inkább szendvicset majszolna reggelire, adhatunk neki túrókrémes, főtt tojásos, tojáskrémes szendvicset. Ezek a krémek sokféleképpen fűszerezhetők (például petrezselyem, kapor), változatosan elkészíthetők. Adjunk melléjük friss zöldséget – salátalevelet, paradicsomot, uborkát, retket. Bátran próbálkozzunk a különleges, zöldségalapú kencékkel is – egy finom céklás vagy sárgarépás túrókrém kiválóan fel tudja dobni a reggelt.
Hús- és sajtkészítmények tekintetében legyünk tisztában azok magas sótartalmával. A magas zsír- és sótartalmú, fűszeres kolbász-, szalámifélék rendszeres fogyasztását inkább kerüljük. Készítsünk inkább házilag egyben sült pulyka- vagy csirkemellet, sertéskarajt, harmonikusan fűszerezve, kevés sóval és hidegen szeletelve ezt is kínálhatjuk gyermekünk szendvicse mellé.