Így maradj hatékony, ha otthonról dolgozol – 5 biztos tipp az otthoni munkához

Az otthoni munka nagy előnye, hogy otthon lehetünk, de épp ez lehet a legnagyobb hátránya is. Összegyűjtöttünk pár hasznos tippet, hogy hatékony maradj otthon is.

Egy amerikai felmérés szerint folyamatosan nő az otthonról dolgozók aránya, 2012 és 2016 között például 39 százalékról 43-ra nőtt. Aki próbált már otthonról dolgozni az biztosan tudja, hogy ennek a munkavégzési formának legalább annyi előnye van, mint amennyi hátránya.

Én nem egyszer dolgoztam otthonról, volt, hogy hosszabb időt, hónapokat is, így tapasztalatból mondom, attól még, hogy home office van, nem feltétlenül leszünk hatékonyak, hacsak fel nem állítunk pár szabályt! Bevallom, ezt nekem is meg kellett tanulnom, mert az idő szó szerint szétfolyt körülöttem, én pedig majdnem belefulladtam a feladatrengetegbe…

Amikor otthon vagyunk hajlamosak vagyunk elaprózni az időnket: bekapcsoljuk a tévét, hogy mégis szóljon valami a háttérben, közben azt vesszük észre, hogy végignéztünk egy másfél órás filmet. Elindítjuk a mosást, ha már úgyis itthon vagyunk és amíg odaérünk a mosógéphez körülbelül tízféle házimunkát végzünk….igen, csak közben megint eltelt legalább egy óra…vagy kettő…. Az ilyen apróságok akadályozhatnak minket a hatékony munkavégzésben, ezért érdemes ezt az öt tanácsot megfogadni, ha otthoni munkában a legtöbbet akarjuk kihozni az időnkből.

1. Öltözz fel!

Amikor bemész a munkahelyedre, akkor készülsz, tisztességesen felöltözöl, és ezt érdemes otthon is betartanod. Hidd el, segítesz magadnak a koncentrálásban azzal, ha a felöltözéssel indítod a napod.

2. Jelöld ki az "irodád"!

Gyakorlatilag bárhonnan dolgozhatsz otthon, akár ágyban fekve vagy a kanapén üldögélve, de ha kijelölsz egy területet, amit munkára használsz, akkor már pusztán az, hogy leülsz ide, átállítja az agyadat "dolgozó" módba.

Citromos párolt csirkemell

Nemrég nagyon jó áron tettem szert egy többszintes elektromos párolóra, amire már régóta fájt a fogam. Ezzel az étellel avattam fel, és a hatás nem maradt el... azóta nem egyszer lett ...

3. Ragaszkodj a menetrendhez!

Tervezd meg a napod, határozd meg magadnak, mikor kezded és fejezed be a munkát aznap, és ragaszkodj ehhez. Ez nem azt jelenti, hogy tipikus 8–16 óráig tartó munkaidőt kell kijelölni magadnak, inkább igazítsd a saját ritmusodhoz a munkaidődet. Én például ebéd után mindig leviszem a kutyát sétálni, így a délutáni munkának fitten és energikusan állok neki.

4. Tedd félre a házimunkát!

Az irodában lehet, hogy sok idő megy el azzal, hogy beszélgetsz a kollégáiddal, otthon viszont még ennél is jobban el lehet csúszni, ha a házimunkára is koncentrálsz. Mosogatás, mosás, egy takarítás, bevásárlás… kézenfekvőnek tűnhet, hogy mindezt napközben oldd meg, de ha a hatékonyságodat szeretnéd növelni, akkor ugyanúgy kell ezeket kezelned, mintha a munkahelyeden ülnél.

5. Iktass be szüneteket!

A rövid szünetek beiktatása növeli a hatékonyságot. Tegyél egy rövid sétát vagy egyszerűen csak tereld el a gondolataidat pár percre a munkáról, hogy ismét újult erővel tudj nekiállni!

Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

Ezeket olvastad már?

via

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Legújabb receptek

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...