Így lesz sikeres az életmódváltásod! 5 hétköznapi tipp a dietetikustól

Az egészséges életmódra váltás sokak számára túl bonyolultnak tűnhet, pedig már pár nagyon egyszerű lépéssel is sokat tehetsz egészséged érdekében.

Életmódunk átalakítása sokunk számára nyűgnek, rengeteg betarthatatlan szabálynak, lehetetlen elvárásnak tűnik. Az újfajta életmód megkezdését ezért különböző dátumokhoz kötjük (pl. január 1., a következő hónap eleje, a születésnapunk stb.), esetleg az életmódváltásba bele sem kezdünk vagy feladjuk az első kudarc után. Pedig már kisebb változtatásokkal is sokat tehetünk egészségünkért.

Az egészséges életmód nem szigorú szabályokról, napirendről szól, sokkal inkább egy másfajta megközelítés, amely által egészségesebb szokások alakulhatnak ki. Mutatunk 5 egyszerű tippet, amit ha betartunk, már sokat tettünk egészségünkért!

1. Igyál többet!

Szervezetünk 75%-a víz, ezért akkor működik tökéletesen, ha elegendő folyadékot fogyasztunk. A folyadékhiány fáradékonyságot, koncentrációzavart és rossz hangulatot okoz - a napi cél legyen 2-2,5 l folyadék. Érdemes minden nap magunkkal vinni egy másfél literes palack vizet a munkahelyre, és elhatározni, hogy az egészet megisszuk a nap folyamán. Ha ez szokássá válik, rövid idő alatt jelentkezik annak kedvező hatása.

2. Egyél többször!

Gyakori probléma, hogy a reggeli sietség miatt megfeledkezünk a reggelizésről és a nap során még az ebéd is eltolódik a rengeteg tennivaló miatt. Az anyagcsere egyensúlyának és az emésztés egészségének fenntartásához azonban szükség van a rendszeres étkezésre. Érdemes ezért úgy alakítani a napirendet, hogy legyen lehetőség reggelizni. Ha reggel nagyon sietni kell, célszerű már előző este előkészíteni a reggelire valót. Szintén jó megoldás joghurtot, gyümölcsöket, dióféléket, rostdús, cukormentes kekszeket pakolni a táskába egy-egy gyors munkahelyi kis étkezéshez.

3. Aludj!

Szervezetünknek szüksége van a pihenésre, pedig a rengeteg teendő elvégzéséhez általában úgy próbálunk időt nyerni, hogy kevesebbet alszunk. A megfelelően hosszú, nyugodt alvás azonban segít csökkenteni egyes betegségek kialakulásának kockázatát, segít regenerálódni, javítja a hangulatunkat, ráadásul hozzájárulhat a megfelelő testtömeg megtartásához, és egyúttal javítja a memóriát és a koncentrációt is. Furán hangzik, de érdemes felnőttkorban is kitűzni a lefekvés időpontját még akkor is, ha nem sikerülhet mindig a megfelelő időben ágyba kerülni. Az új szokás segíti az alvás fontosságának átértékelését, és lehetőséget ad a szervezetnek visszaszokni a rendszeres és megfelelő mennyiségű alváshoz.

Jamie Oliver házi müzlikeveréke

Jamie Oliver 2012-ben hirdette meg a Food Revolution mozgalmat, amelynek fő fókusza a főzés örömének megismertetése, az egészségünk érdekében a valódi (nem feldolgozott) ételek ...

4. Mozogj!

Az alvás mellett a rendszeres mozgást vagyunk még hajlamosak elhanyagolni, ha elfoglaltak vagyunk. Pedig a stresszes, megterhelő időszakokban különösen jó hatású a testmozgás - energikussá tesz, nyugtató hatású, segíti a nyugodt alvást, hangulatjavító, csökkenti a cukorbetegség, az ízületi gyulladások, a magas vérnyomás és más krónikus betegség kialakulásának kockázatát. Napi 30 perc mozgás már jótékonyan hat az egészségre, ám ez nem csak konditeremben biztosítható, hanem úgy is, ha például mindig gyalog megyünk egy buszmegállót és lift helyett lépcsőn megyünk fel az emeletre.

5. Kapcsolódj ki!

A kikapcsolódás is pihentető és az alváshoz hasonlóan, jobb kedvűvé, kiegyensúlyozottabbá és kreatívabbá tesz. Érdemes olyan tevékenységet választani, ami régóta érdekel vagy mindig szerettünk csinálni. Persze sokszor mégsem lehet elszabadulni a munkahelyi feladatoktól, de ha sikerül, és lehetőség adódik a kikapcsolódásra, máris sokat tettünk a lelki és fizikai egészségünkért.

Ezeket olvastad már?

via Huffington Post

címlapfotó: unsplash

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

Panettone cukorbetegeknek

A kalács tésztája nagyon könnyű és laza annak ellenére. hogy tönkölyliszttel készült. Ünnep előtt pár nappal megsüthetjük, majd száraz, hűvös helyen konyharuhával letakarva ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...