Éles kések, ollók, kiálló sarkok és szabadon hagyott konnektorok – ha kisgyerek is van a családban, ezek potenciális veszélyforrások. De néhány egyszerű mozdulattal gyerekbiztossá teheted a konyhádat.
Lekerekített élek
Mivel a gyerekek szótárában a veszélyérzet és a megfontoltság még nem szerepelnek, ezért neked kell előre gondolkodnod. Ha nem a kerek, hanem a szögletes formák rajongója vagy, akkor a konyhaszekrény, a pultok és az ebédlőasztal éleire tegyél lekerekített élvédőket. Így akkor sem aggódnod, ha a gyerekek a lakásban játszanak fogócskát.
Falsíkba illesztett csatlakozó aljzat
Ha a gyerekek biztonságáról van szó, biztos, hogy nem hagyhatod ki a dugaljakat! A kicsik szeretnek mindent megfogni, mindenbe belenyúlni, így a szabadon hagyott konnektor életveszélyes lehet. Szerezz be egy energiatakarékos, falsíkba süllyesztett csatlakozóaljzatot, ami földelt, és gyerekvédelemmel is ellátott. Ráadásul, nagy átalakításba sem kell belevágnod, hiszen a meglévő hagyományos dugalj helyére is beilleszthető. Sőt, a csatlakozóalj további előnye, hogy ha a gyereked elfelejti lekapcsolni a villanyt, vagy más elektronikai eszközt, akkor van egy beállítható időkorlát rajta, aminek lejárta után a dugalj mindent áramtalanít.
Strapabíró üveg
Ugye, te is hallottál már horror filmbe illő jelenetekről, amikor a gyerekek nekifutottak az üvegajtónak, üvegasztalnak? Ne várd meg, amíg megtörténik a baj: egy időre válj meg az üvegasztalodról, pihentesd a padláson, és lehetőség szerint az üvegbetétes beltéri ajtókat is mellőzd. Ha mégis megtartod, arra ügyelj, hogy a gyereked érdekében strapabíró üvegből készüljenek a betétek.
Jól záródó tárolók
A gyerekek kíváncsisága határtalan, és nem tudják még felmérni a számukra veszélyes eszközöket, ételeket. A legjobb, ha minden szekrényre teszel gyerekzárat, és nem felejted ki a hűtőt sem. Akár az evőeszközöket tároló fiókba nyúlva, akár a tisztítószeres polcon, vagy a hűtőben kutakodva is érheti baleset, ezért jó, ha a veszélyforrást jelentő polcokat, szekrényeket elzárod előlük.