Így készül szerintünk a legfinomabb frankfurti leves

A frankfurti leves az egyik legnépszerűbb recept oldalunkon, éppen ezért most megmutatjuk, hogyan lehet igazán finoman elkészíteni ezt a gyors, laktató, ízletes ételt.

A frankfurti leves nem véletlenül sokak kedvence: alig egy óra alatt elkészíthető, csupa ízletes, egyszerű és olcsó alapanyag található benne, kezdőknek sem nehéz recept, és akkor még nem is beszéltünk arról, mennyire jól tud esni a testnek és a léleknek is egy fárasztó, borongós őszi napon.

A frankfurti levesnek nincs hosszú, régi időkre visszavezethető története: valószínűleg sokaknak nem újdonság, hogy az étel nem a német nagyvároshoz köthető hagyományos fogás, sokkal inkább egy magyar "találmányról" van szó, amely a két világháború között vált népszerűvé a magyarok körében. Akinek nem tellett marhahúsra, az sokszor virsliből főzött levest. A hvg.hu egy korábbi cikke szerint a fogás az ötvenes években vált igazán státuszszimbólummá, amikor már virslit sem lehetett olyan egyszerűen szerezni, a hetvenes évek végére viszont mondhatni, ráunt a magyar gyomor, innentől kezdve pedig leginkább az iskolai menzák egyik kevésbé kedvelt, unalmas levese lett, ami csak az elmúlt években kezdett megint népszerűvé válni.

Jó minőségű virsli, friss kelkáposzta és néhány karakteres fűszer segítségével te is isteni frankfurti levest készíthetsz, mutatjuk mi is kell hozzá!

Hozzávalók: 1 evőkanál sertészsír, 1 közepes db vöröshagyma, 2 gerezd fokhagyma, 1 evőkanál fűszerpaprika, 1 teáskanál köménymag, 4 db burgonya, 1 közepes db kelkáposzta, 10 dkg frankfurti virsli (2 pár), só ízlés szerint, bors ízlés szerint, 175 g tejföl, 1 púpozott evőkanál finomliszt, 2 l víz

A hagymát apróra vágjuk. A krumplit megpucoljuk és felkockázzuk, a káposzta leveleit megmossuk és felcsíkozzuk.

A zsírt megolvasztjuk, és rádobjuk a finomra vágott hagymát. Kettőt keverünk rajta, nem kell sokáig, nem pörköltet készítünk. Mehet rá a paprika, szintén egy keverésig, majd a kömény, utána pedig a krumpli. 1 percig kevergetjük, majd felöntjük 2 liter vízzel.
Belereszeljük a fokhagymát, és fedő alatt 5 percig főzzük.

Forrás: Getty Images


Utána hozzáadjuk a felcsíkozott káposztát, sózzuk, borsozzuk, és fedő alatt főzzük fél órán át.
Ha a zöldségek megpuhultak (ízlés kérdése, hogy harsanósan vagy szétfőzve szeretjük), hozzáadjuk a felkarikázott virslit, és még 5 percig főzzük.
Közben a lisztet elkeverjük a tejföllel, majd ha csomómentes, merünk bele egy merőkanálnyit a forró levesből, és azzal is kikeverjük. Visszacsurgatjuk a levesbe, jól elkeverjük, és még 2 percig főzzük.

A levesbe tökéletesen passzol még a majoranna is, valamint ha a klasszikus rántás hívei vagyunk, akkor érdemes a fűszerpaprikát később, a barna rántás készítésekor használni. Ebben az esetben a forró zsiradék és liszt összekeverése után jöjjön a fűszerpaprika (a serpenyőt/edényt ilyenkor húzzuk le a tűzről, majd ha már egy kicsit kihűlt a keverék, akkor menjen bele a tejföl és egy evőkanál leves.) Vigyázat, ez a megoldás alapos keverést igényel ahhoz, hogy teljesen csomómentes legyen a leves!

Legújabb receptek

Aranyló tyúkhúsleves

Mi az? Aranyló, illatos, és minden gondra megoldás. Bizony, egy melengető tyúkhúsleves! Az ünnepekre való tekintettel most hoztunk nektek pár egyszerű ötletet, amivel még ízletesebbé ...

Legegyszerűbb franciasaláta

A leggazdagabb majonézes saláta, ami a kis és nagy napokat is különlegessé képes tenni: az alábbi klasszikus franciasaláta-receptet bármikor elkészíthetjük. Nem akar flancolni, de nem is ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...