Így kerülheted el az edzőteremben a koronavírust

Egy ideje már újranyitottak az edzőtermek, de mire kell odafigyelni, ha nem akarjuk elkapni a koronavírust?

Elvileg az edzőtermekben is érvényesek a távolságtartási és higiéniás szabályok, az más kérdés, hogy ezeket mennyire tartatják és tartják be. Sokan ezért még mindig otthon edzenek, de így is egyre jobban megtelnek a fitnesstermek, így fontos, hogy betartsuk a szabályokat.

Amellett, hogy a cseppfertőzés veszélye egy ilyen teremben kifejezetten nagy, pláne, ha nem hordunk maszkot, az eszközök használata miatt a felületeken megtapadó vírus is leselkedhet ránk. Ha ezt el akarjuk kerülni, csak saját törölközővel végezzük a gyakorlatokat, azt viszont mindig minden eszközre tegyük rá. Hiába szabad egy gép, ha a mellette levő foglalt, és nincs meg a 2-3 méter távolság, inkább várjunk: edzés közben nagyobb levegőket veszünk, így könnyebb egymásig eljuttatni a a kórokozókat.

Az természetes volt, vagy legalábbis annak kellett volna lennie eddig is, hogy az eszközöket használat után mindig fertőtlenítjük, de erre most különösen oda kell figyelni. Legjobb, ha magunk gondoskodunk a biztonságról, és használat előtt is áttöröljük azokat a felületeteket, melyekhez hozzáérünk.

Az edzőteremben, mivel izzadunk, nehéz megállni, hogy ne fogdossuk az arcunkat. Ennek a késztetésnek, mely valójában a felületekről történő fertőződés okozója, úgy tudunk ellenállni, ha maszkot hordunk. Ez esetben a vékony papírmaszk az ideális, mert ugyan a vírust nem szűri ki, de tudatosítja, hogy ha hozzá akarunk érni az arcunkhoz. A szűrős maszkokban nem igazán lehet edzeni, hiszen néhány óra használat után még az egészségügyben dolgozó emberek is fejfájást kapnak tőle, mert valamivel azért kevesebb oxigénhez jutunk bennük, ez pedig a sportnál kontraproduktív.

A legfontosabb szabály, amit be kell tartani, az, hogy nem megyünk sportolni, ha egy kicsit is gyanús, hogy nem vagyunk teljesen egészségesek. A koronavírus sajnos már a tünetek megjelenése előtt fertőz, így nem lehet nullára csökkenteni a kockázatot az edzőteremben, de legalább a minimumot tegyük meg.

Ezeket olvastad már?

Ezeket olvastad már?

via

Hirdetés

Támogatott tartalom

Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

Hoppá, ez odaégett! Ugye veled is előfordult már hasonló az ünnepi kapkodásban? Nem vagy egyedül – az ünnepek során a sietség ugyanúgy rossz tanácsadó lehet, mint a rutin. Mindegy, hogy a gyakorlatlanság, a túlzott magabiztosság vagy egy rosszul értelmezett régi recept miatt sütöd túl kissé az ételt, az eredmény ugyanaz: nem lesz olyan egészséges, mint amilyen lehetne. Állj meg egy pillanatra még az ünnepek előtt, és gondold végig, mit tehetsz, hogy ne csak ízletesek, de táplálóak is legyenek az ünnepi finomságok.

Hirdetés

Támogatott tartalom

Téli feltöltődés a büki termálvíz erejével

Képzeljük el a pillanatot, mikor a szobából vagy akár a medencéből szemléljük a szállingózó hópelyheket, és lelkünket a megnyugvás szelleme járja át. Az év legzordabb, mégis csodás időszakában megérdemlünk egy kis kényeztetést, finom falatokat, lágy illatokat és stresszoldó kezeléseket.

Legújabb receptek

Egyszerű francia hagymaleves

Csak a franciák olyan ügyesek és leleményesek, hogy az egyszerű vöröshagymából ízes, karakteres és komfortos levest tudjanak varázsolni. Szerencsére, az alábbi recept birtokában, ...

Céklaravioli

Hideg előétel céklából nagyszerű ricottás-parmezános-citromhéjas töltelékkel, pont olyan, mint a legjobb olasz ravioli, csak még színesebb, ízletesebb. Nagyszerű lisztmentes ünnepi ...

Céklacarpaccio

Húsmentes carpaccio céklával. A hajszálvékony céklaszeleteket csodálatosan tálalhatjuk mandulaszósszal, zöldsalátával, csírával, magokkal, bogyós gyümölcsökkel, akár ...

Címlapról ajánljuk

További cikkek

Top Receptek

Hagyományos édes fánk

Életem első fánkját még lánykoromban készítettem. Kemény lett és száraz. Ezután évek teltek el és eszembe sem jutott, hogy újra nekiálljak. A kisfiam nagy fánkrajongó. Mondjuk is a ...