Az evőpálcika használata elsőre ijesztőnek tűnhet, pedig egyáltalán nem az. Kis gyakorlás kérdése, és bárki magabiztosan csipegetheti vele az ebédjét vagy vacsoráját. Nem felesleges sznoboskodásról van szó - mi is furán néznénk, ha egy kínai vagy japán ember pálcikával esne neki a székelykáposztának. Ha ázsiai ételre vágyunk, akkor használjunk pálcikát az elfogyasztásához, így autentikus. A thai konyhával esetleg kivételt tehetünk, ők csak a kínai közvetítéssel hozzájuk került tésztás ételekhez használnak pálcát, a tradicionális thai ételeket villával és kanállal eszik. Tehát, vegyetek elő egy evőpálcikát, és gyakoroljunk együtt!
- Az első pálcikát tegyük a hüvelyk- és középső ujjunk közé.
- A második pálcikát ezzel párhuzamosan, az előző tetejére.
- Az alsó pálcikát szorítsuk be a a hüvelykujjunk alsó része és a középső ujjunk hegye közé.
- A felső pálcikát pedig rakjuka hüvelykujjunk végeés a mutatóujjunk vége közé!
- A mutatóujjunkat mozgatva tudjuk mozgatni a felső pálcát is, így fel tudjuk csippenteni az ételdarabokat: húst, zöldséget, halat, tenger gyümölcseit vagysushit.
Hogy a rizzsel mit kezdjünk? Ha tapadós rizs a köret, azt nagyobb gombócokban pont úgy tudjuk fogyasztani, mint a többi falatot. Ha pergősebb szemű, akkor nem számít illetlenségnek, ha a rizsestálat közel visszük a szánkhoz, és a pálcika segítségével "besöpörjük" a rizst!
A pálcikával való evés nem nagyon bonyolult, csak kicsit gyakorolni kell. A videón szereplő úriember szerint azonnal megtanuljuk, hogy használjuk az evőpálcát, ha elég éhesek vagyunk!
Ez is érdekelhet!
Ezt a 9 kérdést mindenki felteszi magának a közértben sorbanállás közben